• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Būtų neteisinga izoliuoti Airiją ar abejoti jos visateise naryste vieningoje Europos Sąjungoje (ES), ES šalių lyderių diskusijoje dėl Lisabonos sutarties ateities Briuselyje sakė prezidentas Valdas Adamkus.

REKLAMA
REKLAMA

Anot šalies vadovo, po Airijos piliečių referendumu tarto „ne“ Lisabonos sutarčiai, Europa turi rasti bendrą sprendimą, priimtiną visoms šalims.

REKLAMA

Kalbėdamas Europos Vadovų Tarybos sesijos diskusijoje penktadienį prezidentas pabrėžė gerbiantis Airijos piliečių išsakytą nuomonę.

„Turime nuodugniai išanalizuoti tokio airių sprendimo priežastis ir tuomet nuspręsti, kaip toliau judėti į priekį“ , - sakė V.Adamkus, pabrėždamas Lietuvai svarbią partnerystę su Airija.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas akcentavo, kad visos šalys turi išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu ir tęsti Lisabonos sutarties ratifikavimo procesą.

Lietuvos vadovas priminė, kad ES ne kartą rado išeitį iš keblių padėčių, tuo paliudydama šios organizacijos gyvybingumą ir lankstumą. „Neabejojame, kad kartu rasime išeitį ir šį kartą“, - ES vadovų susitikime kalbėjo V.Adamkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį ir penktadienį vykstančioje Europos Vadovų Taryboje derinami tolesni veiksmai, po to, kai Airijos piliečiai praėjusią savaitę referendume nepritarė Lisabonos sutarties ratifikavimui.

ES šalių vadovai sutarė grįžti prie šio klausimo kitame savo susitikime spalio mėnesį.

Lisabonos sutartį ES šalių vadovai pasirašė pernai gruodį, ji turėjo įsigalioti nuo 2009 metų pradžios, jei ją būtų ratifikavusios visos ES narės. Lietuva Lisabonos sutartį ratifikavo šių metų gegužės 8 dieną.

REKLAMA

Lisabonos sutartį jau ratifikavo 19 šalių, Didžioji Britanija tai padarė Europos Vadovų Tarybos išvakarėse.

ES Lisabonos sutartis yra europiečių pritarimo nesulaukusios Konstitucijos Europai pakaitalas. ES buvo ištikusi krizė, kai 2005 metais Prancūzijos ir Olandijos rinkėjai per referendumus atmetė Konstituciją Europai.

Naująja sutartimi siekiama įgyvendinti ES institucinę reformą po to, kai įvykus dviem plėtros etapams prie senųjų ES narių prisijungė dar 12 Rytų ir Vidurio Europos šalių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų