Sportininkas – reperis Iron Vytas teigia, jog išorinę bateriją naudoja bene kasdien. „Kadangi su „Sponge“ jau anksčiau turėjome bendrų projektų, išgirdęs apie planus gaminti išorinį įkroviklį, iškarto paprašiau vieno sau, naudoju jį visur – kelionėse, koncertuose, kai einu sportuot palieku mobilųjį telefoną krautis rūbų spintelėje, tai yra labai patogu”.
UAB Sponge vadovo Edgaro Gargažino teigimu, bene kiekvienas dabar turi išmanųjį telefoną – vieniems tai darbo įrankis, kitiems pramoga.„Ar galite įsivaizduoti labai aukšto lygio dalykinį susitikimą, kai kuris nors iš dalyvių pateko į bėdą ir dėl išsikrovusio telefono negali pranešti, kad vėluos ar neatvyks?“ – retoriškai klausia E. Gargažinas ir iškart pateikia atsakymą, kad turėdamas išorinę bateriją žmogus telefoną galėtų įkrauti bet kur ir bet kada.
Internetinės parduotuvės Pigu.lt Rinkodaros direktorės Kristinos Gumauskienės teigimu, ne visi vartotojai žino apie šį įrenginį ir jo veikimo būdą. Jos manymu, kiekvienas pirkėjas pirkdamas mobilųjį telefoną, planšetinį kompiuterį ar kitą įrenginį turėtų pasidomėti apie alternatyvias prietaiso įkrovimo galimybes. Tačiau renkantis išorinį maitinimo šaltinį, reikėtų atkreipti dėmesį į kelis aspektus:
Baterijos talpą
Svarbiausias aspektas yra baterijos talpa. Visų pirma, reikėtų pasvarstyti, kokį el. prietaisą reikės įkrauti dažniausiai. Jei tai nedideli prietaisai, tokie kaip mobilusis telefonas, mp3 grotuvas ar mažesnis planšetinis kompiuteris, tuomet pakaktų nedidelio apie 5200 – 8400mah talpos išorinio energijos šaltinio. Jei įkrovimo reikės nešiojamam kompiuteriui, tokiu atveju, reikėtų rinktis didesnes išorines baterijas – apie 15 000- 20 000 mah. Svarbu atkreipti dėmesį į prietaiso, kurį ketinate krauti, baterijos talpą ir į išorinės baterijos talpą. Patartina, kad išorinė baterija būtų bent du kartus didesnės talpos nei turimo prietaiso talpa. Dar reikėtų žinoti, kad jeigu atsarginio maitinimo šaltinio talpa yra 8400mah, o žmogaus turimo prietaiso baterijos talpa yra 2100mah, tai nereiškia, jog prietaisas bus įkrautas 4 kartus. Apytikslis santykis yra 1(cat), vadinasi 8400mah talpos atsarginė baterija gali įkrauti 5600mah Jūsų įrenginio baterijos.
Gamintoją
Pirmiausia reikia pasidomėti, kas yra išorinės baterijos gamintojas. Vertėtų rinktis patikimą gamintoją, turintį labai platų kitos kategorijų prekių, kuris nebūtų susikoncentravęs ties vienu produktu.
Saugumą
Labai svarbu, jog išorinės baterijos gamintojas turėtų visus saugumą užtikrinančius sertifikatus. Patikrinti, ar baterijos korpusas sandarus ir pagamintas iš kokybiškų medžiagų.
Tiems, kam svarbūs stiliaus elementai, svarbus aspektas yra ir galimybė pasirinkti norimą baterijos spalvą, dizainą. Gamintojai šiuo metu siūlo platų šių įrenginių pasirinkimą, tad gali įtikti ir išrankiam klientui. Pasak UAB Sponge vadovo, išoriniai įkrovikliai gali būti naudojami tiek kasdieniniame miesto ritme, tiek keliaujant. Šių metų kelionėje motociklais aplink Baltijos jūrą, Sponge Energy išorinė baterija buvo būtiniausių daiktų sąraše, sunku įsivaizduoti, kaip be jos reiktų išsiversti, kai kiekvieną dieną turi būti pasiekimas elektroniniu ryšiu.