• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kol kaimynės Jūrmalos nekilnojamojo turto pardavėjai džiaugiasi pasibaigusia krize ir naujus butus tiesiog šluojančiais atvykėliais iš Rusijos, lietuviams lieka tik pavydėti. Kol kas taip laukiami turtingesni rusai mūsų pajūryje labiau linkę ilsėtis, o ne švaistyti pinigus brangesniam būstui.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos bendrovės „Termionas“ direktorės Indrės Valionienės teigimu, pasiryžusių labai plačiai savo pinigines mūsų pajūryje atverti Rusijos piliečių kol kas tikrai nėra tiek daug kaip Latvijoje.

REKLAMA

„Susidomėjimas yra. Tačiau kad būtų koks ypatingas pirkimas, nepasakyčiau. Bent kol kas rusai į pajūrį važiuoja tik atostogauti. Ir labai gausiai. O butus perka tik vienas kitas. Simpatijas Lietuvai ir ypač Palangai jie jaučia nemažas. Bet sako, kad kol jiems sudarytos geros sąlygos Latvijoje ir ten dar yra patrauklių nekilnojamojo turto objektų, jie renkasi ją“, - „Respubliką“ tikino I.Valionienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Termiono“ vadovės, rusus į Jūrmalą vilioja labai patogus susisiekimas bei čia vykstantys jų taip mėgstami įvairiausi festivaliai. Neabejojama, kad tiesioginis skrydis iš Maskvos į Palangą ir pastarojoje išjudintų ne tik nekilnojamojo turto rinką.

„Visa tai sudėjus, latviai tik išlošia. Ir ne tik pritraukdami turistų bei parduodami nekilnojamąjį turtą. Latvijos valdžia jau svarsto galimybę du ar tris kartus padidinti nekilnojamojo turto mokestį“, - sakė I. Valionienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje trečiųjų šalių piliečių įgytas nekilnojamasis turtas nėra pagrindas jiems gauti laikiną ar nuolatinį leidimą gyventi mūsų šalyje. Tačiau jo įgijimo dokumentai gali būti vienas iš atvykimo į Lietuvą tikslą patvirtinančių dokumentų gaunant daugkartinę Šengeno vizą iki vienų metų. Turėdamas tokią vizą, užsienietis Lietuvoje ar kitose Šengeno valstybėse gali būti ne ilgiau kaip tris mėnesius per pusę metų.

REKLAMA

Nors rusai Palangoje ir neperka visko iš eilės, kaip Jūrmaloje, jie populiariausiame šalies kurorte palaiko stabiliai aukštas nekilnojamojo turto kainas.

„Pas mus aukštos kainos laikosi vien tik dėl rusų. Jei ne jie, tikrai nebūtume išvengę tokių pačių rinkos svyravimų, kaip ir likusioje šalies dalyje“, - neabejojo Palangos nekilnojamojo turto agentūros „Rolijona“ savininkė Ona Mackevičienė.

REKLAMA

Anot palangiškės, rusus ir baltarusius Palangoje labiausiai domina gyvenamieji butai. Jie perkami ne tik dėl gyvenimo vasarą, bet ir galimybės paprasčiau gauti Šengeno vizą.

„Nemažai Rusijos verslininkų tokias vizas turi dėl savo darbo reikalų. Tad pirkdami butus jie rūpinasi, kad jas gautų jų šeimų nariai - žmonos ir vaikai. Tad rusai visą laiką stabiliai domisi Palanga, kurioje jiems ekonominės krizės nebuvo. Tik pirmą kartą pastebėjome, kad šią žiemą susidomėjimas nekilnojamuoju turtu iš jų pusės buvo labai didelis. Paprastai taip būna tik liepą ir rugpjūtį. Tai rodo, kad ši rinka bent Palangoje atsigauna. Susidomėjimas jos nekilnojamuoju turtu šiuo metu yra tikrai labai didelis“, - sakė O.Mackevičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklausą didina ir labai sumažėjusi pasiūla. Kaip vieną iš to priežasčių "Rolijonos" savininkė yra linkusi įvardyti teisėsaugininkus, nes labai daug prasidėjusių statybų Palangoje sustabdė prokurorai.

O būstas kurorto senos statybos namuose, nors ir yra gana didelė pasiūla, potencialių pirkėjų nevilioja. Žmones baugina dėl šildymo žiemą išaugantys komunaliniai mokesčiai bei pardavėjų prašomos labai didelės kainos.

REKLAMA

O. Mackevičienė prognozavo, kad jau greitai butų kainos senos statybos namuose kris ir dviejų kambarių butas kainuos apie 80-100 tūkstančių litų.

Šiuo metu poilsiui daugiausiai ieškomi iki 250 tūkstančių litų kainuojantys butai su autonominiu šildymu, balkonu ir vieta automobiliui. Pastoviam gyvenimui norima išleisti iki 120 tūkstančių litų kainuojančiam būstui senos statybos name.

Pasak nekilnojamojo turto pardavėjų, būsto gyventi Palangoje ieško apie 30 procentų jų klientų, likę jį įsigyja poilsiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų