Jei pasaulio galingieji ryžtųsi dirbtinai mažinti žmonių skaičių, pirmiausia nukentėtų ne daugiau nei milijardus gyventojų turinčios Kinija, Indija, ne Jungtinės Amerikos Valstijos ir kitos didžiosios valstybės. Galbūt pirmiausiai nunyktų mažosios tautos, turinčios 3-4 milijonus gyventojų.
Ar ne silpnųjų sąskaita būtų tobulinamas, gal net rasiškai gryninamas ir dirbtinai varžomas žmonių prieaugis? Apie tai „Respublika" kalbėjosi su filosofu Vytautu Radžvilu.
„Manau, radikalios idėjos gali sulaukti didelio pasipriešinimo. Bet panašūs planai vis dėlto egzistuoja ir gana atvirai skelbiami. Net politikai pritaria. Dauguma politikų šias idėjas nuoširdžiai remia ir palaiko. Tas rodo, kad tai nėra marginalinės saujelės keistuolių idėjos. Tai jau yra darbotvarkėje. Ne vien amerikiečiai skiria didelį dėmesį. Idėjos populiarios visame Vakarų pasaulyje ir JAV, ir Europos Sąjungoje. Tai paplitęs mąstymo būdas: idėją iškėlė, bet dar nežino, nuo ko pradėti. Galima laukti įvairių netikėtumų. Bus plėtojamos pseudomokslinės rafinuotos idėjos", sako filosofas V.Radžvilas.