N. Liatkovski pasakoja, liepos šeštosios asmeniškai nelaikantis itin svarbia proga. Pasak jo, yra ir kitų švenčių, kurias norisi švęsti gerokai garsiau: „Man labiau atrodo kovo vienuoliktoji afišuojama. Tada gali ir vėliavėlę iškėlęs pavaikščioti. Mindaugo karūnavimo diena man nėra tokia svarbi“.
Norbertas pasakoja, laikantis save savo šalies patriotu. Vaikinas neslepia, kažkada turėjęs minčių išvykti į užsienį, tačiau labai greitai supratęs, kad geriausia – namuose:
„Gal labai banaliai nuskambės, bet aš patriotu laikau tą žmogų, kuris myli savo šalį, myli savo kraštą. Yra atsidavęs savo tautai, pasiryžęs savo interesus paaukoti jos labui. Aš manau, kad aš esu toks žmogus.
Prieš penkerius metus svajojau, kad norėčiau užsienyje gyventi. Tačiau galiausiai keliaudamas užsitvirtinau sau, kad vis tik noriu likti čia. Negali tiesiog palikti gimtojo krašto. Vis dėl to tu esi šios šalies dalis. Man atrodo, kad čia ir pasireiškia tas patriotiškumas. Kaip sako Gytis Paškevičius – tai mano kraštas. Ir viskas.
Buvo minčių vien dėl žinomumo į užsienį važiuoti. Nepamirškime, kad Lietuva taip pat yra šalis ir joje taip pat gyvena žmonės. Norisi savo žymę palikti būtent gimtinėje. Jeigu tokie ateityje ir būtų planai, aš manau Lietuva vis tiek būtų puiki mokykla“, – svarsto N. Liatkovski.
Paklaustas, kas jam primena Lietuvą, Norbertas Liatkovski susimąsto. Visgi, vaikinas atviras – jam su mūsų šalimi labiausiai asocijuojasi jos atvirumas:
„Aš nesu tas žmogus, kuris Lietuvą iš savo perspektyvos identifikuoja kaip krepšinio šalį. Aš noriu, kad ji būtų žinoma ne vien tuo. Aš manau, kad Lietuvą aš šiuo metu apibūdinčiau tos pačios Gyčio Paškevičiaus dainos žodžiais: „atvėrus kiekvienam plačiai duris“.
Aš taip pat nesu lietuvis – esu lenkas. Tačiau kur bedalyvaučiau, kad ir žmonės žino tą faktą apie mane, jie vis tiek mane traktuoja kaip savą“.
„Palinkėčiau, kad Lietuvos durys niekada neužsidarytų, jog jos visiems, kurie nori čia gyventi būtų visada plačiai atviros“, – užbaigia pokalbį N. Liatkovski.
Jau 12 metų iš eilės TV3 žiniasklaidos grupė gali džiaugtis prisidedanti prie visos šalies ir už jos ribų lietuvius vienijančio reiškinio – per Valstybės dieną, liepos 6-ąją, giedamo himno. Ne išimtis ir šie metai, kai lietuviai „Tautišką giesmę“ bus kviečiami giedoti net iš dviejų vietų, o kartu renginio žiūrovų lauks ir įspūdinga programa.
Kiekvienais metais per šventę 21 valandą vakaro giedamas himnas – tradicija, kuri lietuvius išskiria nuo kitų tautų. Esame vieninteliai, kurie tai daro tuo pačiu metu visame pasaulyje.
TV3 pradėta tradicija, kuri siekia 2009-uosius, per šį laiką tapo tautine: liepos 6-ąją himną giedantys žmonės jau turi įprastas šventės vietas ir kompanijas, o „Tautiška giesmė“ su draugais, artimaisiais ar tiesiog bendraminčiais giedama visur – gatvėse, namuose ir net atokiausiuose pasaulio kampeliuose.
Šiais metais himną giedoti lietuviai kviečiami net iš dviejų skirtingų vietų. Svarbiausias renginys, himno giedojimas ir įspūdinga koncertinė programa įvyks Trakų apžvalgos aikštelėje priešais Salos pilį. O tie, kuriems Trakai – ne pakeliui, labai laukiami pasirodyti sostinėje, Vinco Kudirkos aikštėje – tradiciškai čia taip pat nuo 21 val. bus giedamas himnas.
Renginio programoje – sportininkams palaikyti skirta nauja Vido Bareikio daina, SKAMP, Saulius Prūsaitis, pasiilgtų „X faktoriaus“ ir „Didžiojo šou burbulo“ dalyvių pasirodymai bei daugelis kitų visai šaliai žinomų atlikėjų. O įspūdingo renginio vedėjais taps Mindaugas Stasiulis ir Donata Račaitė.
Jautriuose šventiniuose siužetuose – Lietuvai itin nusipelnę žmonės, jų pasakojimai ir pasiekimai. Šiais metais TV3 žiniasklaidos grupė neatsiejama ir nuo Tokijo vasaros olimpinių žaidynių, tad renginio žiūrovai išvys ir jau anksčiau visą šalį garsinusius sportininkus.
Įspūdingas „Tautiškos giesmės giedojimo“ renginys per TV3, TV3 Play ir naujienų portalą tv3.lt – liepos 6-ąją nuo 19.30 val., o himno giedojimas – tradiciškai nuo 21 val.!