Etiketėse buvo nurodyta, kad maisto papildų sudėtyje yra vanadžio ir boro hidrolizuoto baltymo chelato. Abi šios mineralinės medžiagos nėra įtrauktos į maisto papildų gamyboje leistinų naudoti medžiagų sąrašą, galiojantį visose Europos Sąjungos valstybėse.
Apie nesaugius maisto papildus Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) informuota Europos Komisija.
RASFF sistema Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo pranešimą iš Lenkijos atsakingos institucijos apie nesaugių marinuotų grybų „Rydze marynowane krojone” (gamintojas „PKZ Kasol“, Bialystok, Lenkija) partiją (brūkšninis kodas 5905643070036, stiklainiuose po 280 g, galiojimo data – 2019-02-17). Šiuose marinuotuose grybuose sulfitų kiekiai viršijo leistiną normą (25, 32 mg/kg- ppm, kai leidžiama 10 mg/kg-ppm). Pranešime nurodyta, kad grybai išplatinti Lietuvos, Lenkijos ir Airijos rinkose.
Sulfitai yra sieros dioksido dariniai. Tai labai seniai maisto gamybai naudojami konservantai, kurie slopina bakterijų, pelėsių dauginimąsi. Užrašais apie jų buvimą privalo būti etiketėse, nes sulfitai yra ir alergenai.
Vartotojai, įsigiję maisto papildų „GNC Womens Ultra Mega Bone density“ ar lenkiškų marinuotų grybų, gali juos grąžinti prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.