Tačiau mėgautis šventiniais skanėstais ar pasigrožėti rankdarbiais pareigūnui neteko, nes ne visi ateinantys į mugę nusiteikę švęsti, linksmai praleisti laiką.
Praėjus maždaug pusvalandžiui, kai tyrėjas atvyko į šventę, jo dėmesį patraukė dvi romų tautybės moterys, kurios vaikščiodamos dairėsi ne į prekystalius, o į mugės lankytojų turimus daiktus.
Pareigūnui kilo įtarimas, kad moterys gali užsiimti kišenvagystėmis, todėl jis nusprendė toliau stebėti minėtas moteris. Neilgai trukus tyrėjo nuogąstavimai pasitvirtino. Vaikštinėdamos moterys vis bandė apkraustyti mugės lankytojų drabužių kišenes, atsekti rankines ir pan.
Apie 13.30 val. pareigūnas pastebėjo, kaip vyresnioji iš moterų, eidama prieš potencialią auką ir taip užstodama kelią, nukreipė dėmesį nuo savo partnerės, kuri ištaikiusi progą iš moters palto kišenės pavogė mobilųjį telefoną.
Įvykdžiusios vagystę moterys toliau lyg niekur nieko vaikštinėjo po mugę, tačiau akylas tyrėjas nieko nelaukęs moteris sulaikė bei pristatė į policijos komisariatą. Pas vieną iš moterų rastas pavogtas mobiliojo ryšio telefonas „Huawei“.
Kauno miesto Centro policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 2 dalį. Abi vagyste įtariamos vilnietės buvo uždarytos į areštinę.
Tiek L. O. (gimusi 1976 m.), tiek ir J. A. (gimusi 1957 m.) anksčiau jau teistos už tokias nusikalstamas veikas.
Kauno apskrities policija primena, kad už kišenvagystę baudžiama laisvės atėmimu iki šešerių metų, tai yra „Tas, kas atvirai pagrobė svetimą turtą arba pagrobė svetimą turtą įsibrovęs į patalpą, ryšių kabelių kanalų sistemą, saugyklą ar saugomą teritoriją, arba viešoje vietoje pagrobė svetimą turtą iš asmens drabužių, rankinės ar kitokio nešulio (kišenvagystė) arba automobilį, arba pagrobė strateginę ar svarbią reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių juridinių asmenų infrastruktūrą sudarantį turtą ar jo dalį, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.“