„Sunku įsivaizduoti, kas atsitiktų, jei Europos širdyje, kur gyventojų tankumas viršija 250 žmonių kvadratiniame kilometre, o šimto kilometrų spinduliu gyvena beveik šimtas milijonų europiečių, atsivertų naujas Černobylis. Atskleista informacija tik dar kartą patvirtina, kad atominės elektrinės kelia realų pavojų Europai“, – pasirodžiusią žinią komentuoja Europos Parlamento narys Bronis Ropė.
Belgijos branduolinės jėgainės, ypač beviltiškai pasenusios, veikiančios prancūzakalbiame Valonijos regione, Doel ir Tihange miestuose, nuolat susilaukia kritikos ne tik iš Vokietijos, bet ir iš Prancūzijos nevyriausybinių aplinkosaugos organizacijų ar net iš atominės energetikos specialistų. Nepaisant to, kad kai kurių Belgijos atominių jėgainių apsauginiuose gaubtuose suskaičiuota tūkstančiai mikroįtrūkimų, šios šalies valdžia užmerkia akis prieš tankiausiai apgyvendintam mūsų žemyno regionui kylantį pavojų.
„Deja, techniniai, inžinierių pateikiami argumentai apie branduolinių elektrinių nesaugumą nesugeba įtikinti belgų atsisakyti pasenusios ir pavojingos atominės energijos. Tačiau tikiuosi, kad papildomi argumentai dėl terorizmo pavojaus pakeis kai kurių politikų nuomonę šiuo klausimu“, – teigia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Europos Parlamento narys.
Pasak Bronio Ropės, nors ir mažai tikėtina, bet uždaroma Ignalinos atominė elektrinė taip pat gali tapti potencialiu teroristų taikiniu. Todėl saugumo tarnybos privalo nuolatos užtikrinti šio objekto saugumą. Lietuvai grėsmė kyla ir dėl statomos Astravo atominės elektrinės kaimynystės.