• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Briuselis: miestas, kuris niekada nemiega

Belgijos sostinėje neatpažįsta lietuvių kalbos, bet žino apie Lietuvą

Iš karščiu alsuojančios Lietuvos į Briuselį atvykusius smalsius keliautojus, Belgijos sostinė, kuri laikoma ir Europos Sąjungos sostine, pasitiko malonia vėsa, bet apniukusiu dangumi, iš kurio protarpiais nukrinta keli lietaus lašai.

Iš karščiu alsuojančios Lietuvos į Briuselį atvykusius smalsius keliautojus, Belgijos sostinė, kuri laikoma ir Europos Sąjungos sostine, pasitiko malonia vėsa, bet apniukusiu dangumi, iš kurio protarpiais nukrinta keli lietaus lašai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nemiegantis miestas

Yra ir dar vienas iš karto į akis krintantis skirtumas tarp Vilniaus ir Briuselio – gyvenimas vienoje iš pasaulio sostinių verda visą parą. Štai apie pusiaunaktį milžiniška žmonių minia vienoje iš centrinių senamiesčio aikščių stebi teatralizuotą koncertą, ant suolelio autobuso laukia vėlyvas praeivis, pro šalį nubilda tramvajus, o dar kiek paėjus kažkur važiuoti ketinantis jaunuolis renkasi dviratį.

REKLAMA

Ir prie dažniausiai lankomų vietų – garsiojo berniuko bei kitur – net apie 2 valandą nakties būriuojasi žmonės. O ką jau kalbėti apie senamiesčio alaus barus – čia net tiršta nuo lankytojų, atvykusių iš įvairiausių pasaulio kampelių.

Trūksta ryškių spalvų

Briuselio senamiestis žavi ir naktį, ir dieną. Į aukštį šauna ažūriniai senų rūmų bokštai, akys raibta nuo puikiai tvarkomų parkų, gėlynų ir neįtikėtinai lygių, tarsi žolė būtų vos prieš valandą nupjauta, pievelių, bet medžių senamiestyje nedaug. Ir jie ne tokie vešlūs. O gal tik mums taip pasirodė...

REKLAMA
REKLAMA

Ir labai daug skubančių žmonių. Aikštės klegėte klega nuo daugybe kalbų bendraujančių turistų ir vietinių gyventojų. Praeinantys pro šalį juodaodžiai čia jaučiasi kaip namie, o štai skaromis galvas apsigobusios ir jaunos, ir vyresnės arabiškų kraštų gyventojos, kurių čia irgi apstu, dar iš tolo pastebėjusios fotoaparatą, stengiasi pasukti į šoną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tik prie ryškesnių spalvų įpratusi lietuvaičio akis čia jų šiek tiek pasigenda – gal kalta apniukusi, vis lietumi pravirkti žadanti diena, bet Briuselio gyventojai ir svečiai vilkėjo itin santūrių spalvų drabužius.

Miestas išėjo apsipirkti

Liepos pradžioje beveik visi prekybos centrai, lietuvio ausiai girdėtais ir negirdėtais vardais besivadinančios skirtingų prekybos ženklų gaminiais prekiaujančios parduotuvės paskelbė nuolaidas. Akivaizdu, kad briuseliečiai laukė šios akimirkos – žmonių jose apstu.

REKLAMA

Ar brangu? Kaip kam. Už sportinius marškinėlius, kuriuos vilkint nebus gėda ir į barą užsukti, teks sumokėti ne mažiau kaip 10 eurų, bet už 20 jau galima įsigyti visai dailią palaidinę. Stilingą, tik gal ne pačių populiariausių spalvų rankinę galima įsigyti už 15-25 eurus, o už maždaug 30 – ir patogias basutes ar klumpes. Bet žinoma, jie nebus pažymėti garsiausių firmų prekių ženklais.  Bent šiek tiek žinomesnių ženklų gaminio etiketėje ir per visuotinį išpardavimą puikuosis kelis šimtus eurų žymintys skaičiai.

REKLAMA

Žino apie Lietuvą

„Atleiskite, kokia kalba jūs kalbate? Iš kur jūs?“, – jau beveik gilią naktį prisigretinęs prie grupės lietuvaičių ir kurį laiką klausęsis prancūziškai pasiteiravo vidutinio amžiaus belgas. O išgirdęs, kad mes Lietuvos, pasakė: „Aš žinau, jūs dabar pradėjote pirmininkauti ES“. Bet visa tai – tik kelių žmonių, Europos sostinėje praleidusių vos parą, pastebėjimai, o kiekvienas ją pamatysite savaip.  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų