Britų žvalgyba teigia, kad per šias atakas buvo panaudota neįprastai daug raketų Ch-22. Šie 5,5 tonos sveriantys ginklai sukurti naikinti lėktuvnešiams.
Pranešime socialiniame tinkle „Twitter“ nurodoma, kad buvo padaryta žala kelioms grūdų talpykloms į pietus nuo Odesos esančiame Čornomorsko uoste bei istoriniam miesto centrui.
Pirmadienį Rusija dronais atakavo Dunojaus upės uostus, esančius maždaug už 200 metrų nuo Rumunijos sienos, pažymi žvalgyba.
„Nuo 2022-ųjų rugpjūčio iki šių metų birželio, kai galiojo Juodosios jūros grūdų iniciatyva, Rusija iš esmės buvo susilaikiusi nuo smūgių pietiniuose uostuose esančiai civilinei infrastruktūrai. Kadangi Rusija neatnaujino susitarimo, Kremlius greičiausiai jaučiasi mažiau politiškai suvaržytas ir bando smogti taikiniams Odesoje, nes mano, kad Ukraina šiose vietovėse saugo karines priemones“, – sakoma pranešime.
Netrukus po to, kai pasitraukė iš susitarimo dėl ukrainietiškų grūdų eksporto Juodąja jūra, Rusija trečiadienį pareiškė, kad krovininiai laivai, plaukiantys į Ukrainos uostus Juodojoje jūroje, bus laikomi galimai gabenančiais karinius krovinius.
Kremlius taip pat paskelbė, kad tam tikri rajonai „Juodosios jūros tarptautinių vandenų šiaurės vakarų ir pietryčių dalyse yra laikinai pavojingi plaukioti“, tiksliai nenurodydamas tų rajonų ribų.
Kremlius įspėjo, kad rizikinga nustatyti laivybos kelius Juodojoje jūroje nedalyvaujant Maskvai.
Kyjivas sakė, kad yra pasirengęs tęsti grūdų eksportą per savo pietinius uostus, nors Rusija ir pasitraukė iš susitarimo.