Popierių su „skolos rašteliu“ JAV lyderis kolegei iš Vokietijos perdavė dar kovo viduryje, uždaro susitikimo Vašingtone metu.
Vienas iš vokiečių ministrų, pageidavęs likti neįvardintu, pavadino incidentą įžeidžiančiu. „Tokių reikalavimų tikslas yra bandymas pagąsdinti kitą pusę, tačiau kanclerė tai priėmė ramiai ir nesiruošia reaguoti į provokacijas,“ – pažymėjo jis.
Susitikimo metu priminė „didžiulį JAV indėlį“
Donaldo Trumpo ir Angelos Merkel susitikimas Baltuosiuose Rūmuose įvyko kovo 18-ąją. JAV prezidentas tvirtino, kad reikia mokėti „už galingą ir itin brangią gynybą, kurią mes suteikiame Vokietijai“.
Kalbama tikriausiai buvo apie tai, kad daugelis NATO šalių nesugeba vykdyti įsipareigojimų gynybos reikmėms skirti 2 proc. BVP: JAV šiuo metu dengia apie 70 proc. organizacijos funkcionavimo išlaidų.
Jau kitą dieną Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen pareiškė, kad jokia Berlyno skola aljansui neegzistuoja. Vėliau nepasitenkinimą amerikiečių lyderio pareiškimais išsakė visų didžiausių Bundestago partijų atstovai.
„Vokietija yra daug kuo skolinga JAV. Tačiau vienintelis, ko mes nesame skolingi, yra pinigai. Neteisingi prezidento svarstymai apie istorinį JAV vaidmenį neturi precedento ir labai liūdina,“ – pareiškė Krikščionių demokratų atstovas, buvęs aplinkosaugos ministras Norbertas Rottgenas.