Nė vienos pasaulio valstybės vyriausybė neleistų sau įžeidinėti kitos šalies vadovo, tuo labiau popiežiaus. Tačiau britams galioja kitokios taisyklės.
Didžiosios Britanijos užsienio reikalų departamento pareigūnai buvo paprašyti apmąstyti Benedikto XVI vizito šalyje darbotvarkę. Tačiau, užuot pateikę deramus pasiūlymus, valdininkai rekomendavo pontifikui viešint Didžiojoje Britanijoje atšaukti draudimą moterims tapti dvasininkėmis, palaiminti homoseksualų santuokas ir įsteigti šalyje pagalbos telefono liniją pedofilų dvasininkų aukoms.
Lyg to būtų maža, valdininkai sumąstė, kad popiežius britams galėtų pristatyti savo vardo prezervatyvus ir sudainuoti bendrą dainą su karaliene Elžbieta II, už kurią visi pinigai būtų skirti labdarai.
Deja, nevykę pokštai pasiekė ne tik aukščiausių Didžiosios Britanijos valdžios pareigūnų, bet ir aukščiausių Bažnyčios hierarchų Vatikane ausis. Vatikano pareigūnai buvo šokiruoti dėl tokio elgesio. Jie pareiškė, kad britų valdžia tyčiojasi iš milijonų katalikų visame pasaulyje.
Britų ambasadorius Vatikane Francis Campbellas ėmėsi glaistyti skandalą. Jis atsiprašė Vatikano už šį akibrokštą. Oficialiai popiežiaus atsiprašė ir Užsienio reikalų departamentas.