Kainoms kylant visur Europoje, vis sunkiau rasti trumpu skrydžiu pasiekiamą vietelę atostogoms už prieinamą kainą. Bet šiame žemyne yra vieta,kurioje gali mėgautis nepaliestų paplūdimių grožiu ir nusipirkti trijų dalių pietus mažiau nei už 10 svarų sterlingų. Ir ta vieta yra Lietuva,o tiksliau – Kuršių nerija, - apie mūsų kraštą neseniai publikuotame straipsnyje rašo britų „miror.co.uk“.
Tai yra 60 mylių ilgio žemės ruožas, apklotas miškais ir smėlio kopomis, kurio vienoje pusėje plyti Baltijos jūra, o kitoje – didžiulė švaraus vandens lagūna.
Daugelį metų Kuršių nerija yra populiari tarp rusų ir vokiečių turistų ir beveik visai nežinoma britams.
Šis siauras smėlio ruožas yra visiškai nepažeistas žmogaus veiklos. Dideli plotai priklauso nacionaliniam parkui , o 2000 m. UNESCO įrašė Kuršių neriją į pasaulio paveldo sąrašą. Tai reiškia, kad čia nėra masinio turizmo centrų, tad jei norite vakarėlių – važiuokite į Ibizą, bet jei svajojate apie ramią vietą su nuostabia gamta – Kuršių nerija yra tai, ko ieškote.
Didžiausias regiono miestelis – Nida – teturi 2 000 gyventojų. Tai rami vieta, kurioje esantys tradiciniai mediniai namai, dengti šiaudais arba raudonomis čerpėmis, atrodo kaip tiesiai iš pasakos.
Nesunku pamatyti, kodėl Kuršių nerija nuo 18 a. dėl vaizdingų peizažų buvo mėgstama menininkų. Vokiečių rašytojas ir žinomas antifašistas Tomas Manas taip mėgo Nidą, kad 1929 m. čia pasistatė namą. Kaip bebūtų, pagyvenęs trejus metus 1933 m.(kai į valdžią atėjo naciai) rašytojas buvo privertas Šveicariją. Dabar namas yra virtęs muziejumi.
Baltiems paplūdimams jau dešimtmečiais yra skiriama Mėlyna vėliava už švarumą. Bet jeigu atsibosta gulėti paplūdimyje, galima rasti ir kitokių užsiėmimų – jogą, burlenčių sportą, pasivažinėjimą dviračiais. Taip pat gintaro ieškojimą. Po audrų jūra į krantą išmeta nedidelių gintaro gabaliukų, kurių galima prisirinkti tiesiog vaikštinėjant pakrante. Prityrę gintaro medžiotojai užsivelka vandeniui atsparius apsiaustus, brenda į vandenį ir ieško didelių gintaro gabalų, kurie gali kainuoti net 100 svarų sterlingų.
Manoma, kad 80 % pasaulio gintaro guli Baltijos jūros dugne. Šie suakmenėję medžių sakai yra Lietuvos nacionalinis brangakmenis. Patys vertingiausi gabaliukai turi vabzdžių, o vietiniai dar ir tiki, kad gintaras turi gydomųjų savybių.
Kad patektum į Kuršių neriją, reikia keltu plaukti iš Klaipėdos. Šį miestą, prūsų ir vokiečių valdymo laikotarpiu vadintą Memeliu, taip pat verta patyrinėti. Jo senamiesčio pastatai restauruoti ir juose įsikūrusios kavinės, barai ir restoranai. Juose galima paragauti vietinio delikateso – cepelinų, atrodančių kaip kiaušiniai iš filmų apie ateivius, bet iš tikrųjų esančių bulvių virtiniais, įdarytais mėsa. Jie skanūs ir pigūs.
Klaipėdos pilyje yra muziejus, kuriame galima sužinoti apie neramią Lietuvos istoriją. Šalis buvo okupuota vokiečių, carinės Rusijos, prancūzų, nacių ir galiausiai sovietų. 1990 m.Lietuva buvo pirmoji valstybė, atgavusi nepriklausomybę nuo Sovietų sąjungos.