„Esame padėtyje, kuomet daug žmonių artėja prie priverstinio skurdo, o tai yra gana toli nuo optimizmo, kuris padėjo 1912 metais įvesti nacionalinio draudimo pašalpas“, – dienraščiui sakė Lancaster'io universiteto socialinės politikos vyresnysis dėstytojas ir nacionalinio draudimo istorijos ekspertas Dr. Chris'as Grover'as.
Toks eksperto perspėjimas nuskambėjo artėjant pirmųjų nedarbingumo, bedarbio ir motinystės pašalpų įvedimo Jungtinėje Karalystėje 1912 metais metinėms.
Anot Ch. Grover'io, esama socialinės politikos kryptis iš esmės yra grįžimas prie „Skurdžiųjų įstatymų“ principų.“ „Šiuolaikinėje pašalpų politikoje matomi visi „Skurdžiųjų įstatymų“ principai: kad būtų kuo mažiau žmonių, kuriems priklausytų pašalpą, apdairus pašalpų mokėjimas ir įvairios atgrasymo priemonės. Vyksta įvairios diskusijos ir imamasi politinių priemonių nemokėti pašalpų dėl įvairiausių priežasčių, kaip pavyzdžiui, dėl narkotikų vartojimo, anglų kalbos nemokėjimo ir pan. Tokiais atvejais dėmesys labiau skiriamas konkretaus asmens elgesiui, o ne tam, ar tam konkrečiam žmogui reikia pašalpos“, – sakė ekspertas.