Gydytojai kol kas negali paaiškinti, kodėl anksčiau kasmet vos iki 10 atvejų pasitaikydavę susirgimai, kurių metu vaikams pasireikšdavo išsekimas ir galūnių silpnumas, 2018-aisiais šoktelėjo iki 28 – ir daugiau nei pusė visų atvejų pasitaikė nuo rudens pradžios.
Sveikatos apsaugos specialistai tiria į poliomielitą panašios ligos, kuri dažniausiai pakerta vaikus ir sukelia jiems dalinį paralyžių, netikėtą išplitimą.
Didžiojoje Britanijoje buvo nustatyti 28 dalinio galūnių paralyžiaus atvejai (acute flaccid paralysis, AFP), o daugiau nei pusė atvejų pastebėti per paskutinius 3 mėnesius. Britų medikai pažymi, kad panaši tendencija pastebima ir JAV.
Ekspertai dažniausiai prognozuodavo mažiau nei 10 atvejų per metus. Didžiosios Britanijos sveikatos apsaugos institucijų atstovai perspėja gyventojus nedelsiant kreiptis pagalbos, jeigu pastebės pagrindinius šios ligos požymius – galūnių silpnumą ar nutirpimą.
Daktarė Mary Ramsay leidiniui „Independent“ pažymėjo, kad AFP sindromas yra itin retas. Tačiau ji taip pat pažymėjo, kad jeigu suaugę atkreipė dėmesį į silpnumą savo ar vaikų galūnėse, būtina kreiptis į medicinos įstaigą, kad būtų atlikti papildomi tyrimai.
AFP dažniausiai pasireiškia kaip virusinės infekcijos komplikacija, kuri paveikia centrinę nervų sistemą. Nepaisant to, kad dažniausiai AFP priežastimi yra nurodomas iš esmės jau sunaikintas poliomielito virusas, ligą gali iššaukti ir kai kurie enterovirusų šeimos atstovai, kurie daugeliu atveju pasižymi peršalimo simptomais.
JAV per šiuos metus buvo įtarti 120 AFP atvejų, iš jų pasitvirtino 62.
Pranešama, kad ir medikai yra perspėjami atkreipti dėmesį į savo pacientų specifinius sezoninio peršalimo simptomus. „Mes tiriame galimus atvejus ir sunkiai dirbame siekiant geriau informuoti medikus apie tai, kaip tinkamai įvertinti pacientams AFP riziką“, – cituojami sveikatos apsaugos organizacijos atstovai.