Opozicinė Leiboristų partija pareikalavo paaiškinti pranešimus, kad Didžiosios Britanijos elektroninio slapto klausymosi agentūra GCHQ pasinaudojo JAV duomenimis ir tai darydama galėjo apeiti britų teisines procedūras.
W.Hague'as sakė: "Žmonėms reikia žinoti, kad žvalgybinė informacija, kurią šioje šalyje renka Jungtinė Karalystė, yra reglamentuojama labai stipraus teisinio karkaso, tad gauname pusiausvyrą tarp žmonių laisvių bei privatumo ir šalies saugumo".
"Jei esate įstatymų besilaikantis šios šalies pilietis, dirbantis savo darbus ir gyvenantis asmeninį gyvenimą, jums nėra ko bijoti. Nėra ko bijoti dėl britų valstybės ar žvalgybos agentų (vykdomo) jūsų telefoninių skambučių turinio pasiklausymo ar kokių nors panašių dalykų", – pridūrė jis.
Tačiau, pasak W.Hague'o, teisinga, kad parlamento Žvalgybos ir saugumo komitetas iš naujo tikrina GCHQ veiklą. Sekretorius nurodė, kad pirmadienį padarys pareiškimą Bendruomenių Rūmams.
Praėjusią savaitę JAV ir britų žiniasklaidoje pasirodė detalių apie Amerikos slaptą programą PRISM, pagal kurią saugumo agentai gauna prieigą prie elektroninių laiškų, interneto pokalbių, vaizdų, failų ir vaizdo įrašų, kuriuos įkelia JAV interneto kompanijų vartotojai.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.