„Ekonominės perspektyvos suprastėjo ir vasarą greičiausiai reikės kažkiek sušvelninti pinigų politiką“, – pareiškė jis. M. Carney taip pat pareiškė, kad specialios likvidumo paskolos bankams bus teikiamos iki rugsėjo.
„Atsižvelgdamas į tai, kad padidėjęs neapibrėžtumas gali tęstis kliek ilgiau, Didžiosios Britanijos centrinis bankas šiandien praneša, jog ir toliau – iki 2016 metų rugsėjo pabaigos – kas savaitę rengs ilgalaikes atpirkimo operacijas“, – pareiškė jis.
„Bankui siekiant užtikrinti likvidumą, tai jam artimiausiais mėnesiais suteiks papildomą lankstumą“, – pridūrė jis. „Tačiau nemaloni tiesa ta, jog tai, ką Didžiosios Britanijos centrinis bankas gali padaryti, turi ribas“, – pareiškė M. Carney.
„Pinigų politika negali tučtuojau arba visiškai atsverti ekonominį didelio neigiamo sukrėtimo poveikį“, – pažymėjo jis. Rinkoms sureagavus į jo pareiškimus, svaro kursas euro atžvilgiu smuko iki 83,8 penso, nusileidęs žemiausiai per dvejus metus.
Didžiosios Britanijos centrinio banko vadovas savo kalboje taip pat įspėjo, kad dėl dabartinio neapibrėžtumo „Jungtinės Karalystės namų ūkiai gali apriboti vartojimą, o įmonės gali atidėti investicijas, taigi gali sumažėti darbo jėgos paklausa ir pakilti nedarbo lygis“.
„Be to, per finansų rinkų ir pasitikėjimo kanalus gali būti padarytas neigiamas poveikis viso pasaulio ekonomikai“, – pridūrė jis.