Sprendimas atšaukti princą iš misijos būtų nepriimtinas, nes jis suteiktų sukilėlių propagandininkams pergalę, pakenktų Jungtinių Valstijų ir Didžiosios Britanijos teiginiams, kad Irako pietuose tampa saugiau, bei supykdytų patį princą.
Trečiasis eilėje į sostą Harry į Iraką kartu su Karališkajai raitajai kavalerijai priklausančios "Mėlynųjų" gvardijos eskadronu A turėtų išvykti per kelias artimiausias savaites, kai eilinį kartą keisis britų misijos kariai. Jis patruliuos dykumoje lengvuoju žvalgybiniu tanku "Scimitar".
"Princo Harry dislokavimas Irake, kaip visada ir sakėme, yra nuolat svarstomas, - sakė Gynybos ministerijos atstovė žiniasklaidai. - Mes vis dar siekiame, kad princas Harry būtų dislokuotas kaip karių vadas".
Oficialiai armijoje vadinamas antruoju leitenantu Williamu Walesu (Viljamu Velsu) princas nuo seno tvirtina stojęs į Didžiosios Britanijos Sandhersto karo akademiją turėdamas ketinimų tarnauti priešakinėse linijose.
Tačiau jau dabar aišku, kad balandis Irake tarnaujantiems britų kariams bus pats kruviniausias iš visų karo mėnesių, be to, nerimaujama, jog Harry buvimas šioje šalyje jam ir kitiems kariams gali sukelti dar didesnį pavojų.
Iš vienuolikos šį mėnesį Irake žuvusių britų karių du Maisano provincijoje buvo susprogdinti bevažiuojantys tanku "Scimitar". Sukilėliams pirmą kartą pavyko susprogdinti šio modelio tanką; tokiu važinės ir Harry.
Pastarosiomis savaitėmis pietiniame Irake veikiantys sukilėliai britų šarvuočius puola vis galingesnėmis bombomis. Šį mėnesį jiems susprogdinus karius vežusį kovinį šarvuotį "Warrior", žuvo artima Harry brolio princo Williamo (Viljamo) bičiulė.
"NEIŠVENGIAMA TRAGEDIJA"
Didžiausiu tiražu leidžiamas Didžiosios Britanijos bulvarinis dienraštis "The Sun" ketvirtadienį pranešė, kad armijos vadai įsakė atlikti 11 valandų truksiantį numatomo Harry dislokavimo patikrinimą.
Greičiausiai jis baigsis tuo, kad Harry bus uždrausta artintis prie fronto linijos, remdamasis neįvardytais aukšto rango šaltiniais teigia "The Sun". Leidinys praneša, kad jaunesnysis princo Charleso (Čarlzo) ir velionės princesės Dianos sūnus vis dėlto gali būti išsiųstas į Iraką šešiems mėnesiams, tačiau veikiausiai liktų dirbti štabe.
"Niekas nenori jo atšaukti ir padovanoti sukilėliams viešųjų ryšių pergalės, - bulvariniam dienraščiui sakė šaltinis anonimas. - Tačiau šiuo metu aukštų pareigūnų sluoksniuose visuotinai laikomasi nuomonės, kad leidus Harry su savo vyrais viešai tarnauti, visa tai baigtųsi neišvengiama tragedija".
Teigiama, esą 22 metų princas pagrasino pasitrauksiąs iš armijos, jeigu jam nebus leista tarnauti priešakinėje linijoje.
Tačiau karališkieji rūmai tokių pranešimų nesureikšmina. Pasak šaltinio rūmuose, nepanašu, kad jaunasis princas mestų tarnybą.
Didžiosios Britanijos karališkoji šeima didžiuojasi karinėmis tradicijomis. Pavyzdžiui, Harry dėdė princas Andrew (Endrius) 1982 metais per Folklando karą su Argentina pilotavo karinių jūrų pajėgų sraigtasparnį, o prosenelis karalius George'as VI (Jurgis VI) dalyvavo Pirmajame pasauliniame kare.