„Kabineto kolektyvinis sprendimas – kad vyriausybė turėtų palaikyti išstojimo sutarties projektą ir parengti politinį pareiškimą“, – Th. May sakė žurnalistams prie savo oficialiosios rezidencijos Dauningo gatvėje.
Premjerė pridūrė, kad „šis išstojimo sutarties projektas yra geriausias, koks galėjo būti išsiderėtas“.
„Mums buvo iškilę sunkių pasirinkimų, ypač susijusių su Šiaurės Airijos apsidraudžiamąja priemone (backstop)“, – sakė ji.
Tačiau kabineto narių pritarimas yra „lemiamas žingsnis, leidžiantis mums judėti toliau ir ateinančiomis dienomis baigti derinti šią sutartį“, pabrėžė Th. May.
„Šiuos sprendimus priimti nebuvo lengva, bet tikiu, kad tai yra sprendimas, aiškiai atitinkantis nacionalinį interesą“, – aiškino premjerė.
„Atmetus visas detales, mūsų pasirinkimas buvo aiškus: ši sutartis, išpildanti (2016 metų) referendumo balsavimo įpareigojimą, sugrąžinanti mums savo pinigų, įstatymų ir sienų kontrolę, užbaigianti laisvą judėjimą, apsauganti darbo vietas, saugumą ir mūsų sąjungą, arba pasitraukimas be jokios sutarties, arba apskritai jokio „Brexit“, – teigė ji.
Antradienį paskelbta žinia, kad Londonas ir Briuselis pagaliau suderino „Brexit“ sutarties projektą, išprovokavo kritikos bangą iš pačios Th. May Konservatorių partijos euroskeptiškojo sparno narių, taip pat iš vyriausybę palaikančios Šiaurės Airijos Demokratinės junionistų partijos (DUP).
„Žinau, kad priešakyje bus sunkių dienų“, – sakė Th. May ir pridūrė, kad sutarties priekabus gvildenimas yra „visiškai suprantamas“.
„Tačiau reikėjo rinktis šią sutartį, leidžiančią mums susigrąžinti kontrolę ir kurti šviesesnę ateitį mūsų šaliai, arba grįžti atgal į pirmąjį langelį su dar didesniu susiskaldymu, netikrumu ir nesugebėjimu išpildyti referendumo įpareigojimo“, – kalbėjo premjerė.
Savo pasisakymą ji baigė asmeniška gaida: „Esu įsitikinusi, kad esu turiu pareigą šiai šaliai priimti sprendimus, atitinkančius nacionalinį interesą.“
„Ir tvirtai tikiu savo galva ir širdimi, kad tai yra sprendimas, geriausiai atitinkantis visos mūsų Jungtinės Karalystės interesus“, – pridūrė Th. May.
Kaip pranešė visuomeninis transliuotojas BBC, sutarties projekto tekstas artimiausiomis valandomis turėtų būti viešai paskelbtas.