Šis D. Daviso žingsnis laikomas bandymu padaryti nuolaidą konservatorių „maištininkams“, kurie šią savaitę gali nepaklusti vyriausybei ir balsuoti prieš atskirą „Brexit“ įstatymą, kuriuo esami ES įstatymai turi būti perkelti į Britanijos teisę.
Tačiau bandymas užbėgti už akių maištaujančių parlamentarų nepritarimui buvo įvertintas kritiškai. Parlamentarai tvirtino, kad toks balsavimas būtų beprasmis ir kad jie neturėtų daug laiko svarstyti galutinį „Brexit“ susitarimą.
D. Davisas patvirtino, kad jei parlamentas balsavimu atmes išstojimo sąskaitą, Britanija iš ES išstos be jokios „Brexit“ sutarties.
Jis taip pat sakė, kad nebus jokio įstatymo projekto dėl išstojimo susitarimo ir jokio balsavimo, jei Londonui nepavyks susitarti su Briuseliu.
„Jei neturėsime išstojimo sutarties, negalėsime turėti įstatymo projekto dėl išstojimo sutarties, taškas“, – sakė jis.
Susitarimo detalės yra susijusios su dabar vykstančiomis ir būsimomis derybomis.
„Kai tik pasieksime susitarimą, pateiksime konkretų ... įstatymą šiam susitarimui įgyvendinti“, – parlamentarams sakė D. Davisas.
Valdantieji ministrės pirmininkės Theresos May (Terezos Mei) konservatoriai nedidelę persvarą parlamente turi su Šiaurės Airijos junionistų parama.
Tačiau minimas pasiūlymas iškart sukėlė priešišką pačios T. May partijos „maištininkų“ reakciją.