Šešiolikmetis į riaušes įsitraukė iš savo bičiulio gavęs „BlackBerry“ telefonu trumpąją žinutę, prieš pat šiam išsikraunant.
„Ealing rajonas yra gana ramus, todėl nemaniau, kad ten kas nors nutiks. Maniau, kad mes tik susirinksime ir išsiskirstysime po namus, tačiau dėl nežinomos priežasties įsitraukiau ir ėmiausi daryti tai, ko šiaip niekuomet nedaryčiau“, – pasakoja Michaelu pasivadinęs jaunuolis.
Iki riaušių jaunuolis puikiai mokėsi, rinkdamas geriausius rezultatus, ir planavo stoti į universitetą. Jis niekuomet neturėjęs nesutarimų su tėvais (jo tėvas – santechnikas, o mama – slaugė). Vienintelis kartas, kai jaunuolis suklupo, ir buvo nelemtosios riaušės Ealing rajone, rašo „The Independent“.
„Jie (riaušininkai, aut.past.) ėjo iš parduotuvių nešdamiesi „Ralph Lauren“ sportinius kostiumus, pilnais glėbiais dizainerių rūbų. Jiems viskas krito iš rankų, nes buvo susiėmę per daug, todėl aš pasilenkiau ir paėmiau vienus “Armani„ džinsus. Man jų nė nereikėjo, tačiau tą akimirką net nesusimąsčiau.“
Vėliau jis, drauge su bičiuliais, patraukė į išdaužytą restoraną. Dabar vaikinas pats savęs klausia, ko jam ten galėję reikėti. Dabar Michaelas svarsto, kad jis nė nesusimąstęs, kad jam reikėtų prisidengti veidą, nes jis tiesiog įėjęs į restoraną drauge su kitais, ir taip pat ramiai išėjęs.
Galiausiai Michaelas, dabar jau septyniolikmetis, grįžo namo. Po poros dienų vienas bičiulis jam atsiuntė kadrą iš televizijos programos, kur Sky News aiškiai rodė vaikino veidą. Taigi Michaelas staiga tapo ieškomu žmogumi.
„Tuo metu atrodė, kad kai visa aibė žmonių elgiasi kur kas blogiau, nenutiks nieko bloga, jeigu užeisiu į restoraną“, – dabar gūžčioja pečiais vaikinas. Tačiau vos pamatęs savo nuotrauką žiniose, vaikinas drauge su tėvu nutarė, kad pats prisistatys policijai. Jis buvo iš karto suimtas ir paleistas už užstatą po paros. Jaunuolio advokatas patikino, kad veikiausiai Michaelas atsipirks įspėjimu, tačiau vos pradėjęs mokslo metus jis sulaukė kitokio teismo sprendimo: jis buvo nuteistas kalėti dvyliką mėnesių Feltham jaunų nusikaltėlių institucijoje.
Jaunuolis pasakojo, kad pirmosios dienos kolonijoje buvo labai sunkios. Tačiau vėliau, sužinojęs, kad galbūt jis bus paleistas gerokai anksčiau laiko, jis atrado savy jėgų – ėmėsi kasdien sportuoti ir treniruotis su kalėjimo futbolo komanda. Taip laikas pradėjo eiti kur kas greičiau.
Jaunimo reikalų darbuotojas, pastebėjęs Michaelo aistrą futbolui, suteikė jam informacijos apie Londono futbolo klubus, kuriuose galima atlikti viešųjų darbų. Vienas jų buvo Brentforde, visai šalia vaikino motinos namų. Vaikinas įsikabino minties ir ėmė entuziastingai siekti tikslo dirbti būtent ten. Tai patiko socialinių reikalų darbuotojams, kurie įsitikinę, kad būtent entuziazmas rodo žmogaus norą keistis.
Brentforde anksčiau laiko išleistas Michaelas pradėjo treniruoti jaunimo grupes triskart per savaitę. Netrukus jis gavo pirmo laipsnio trenerio kvalifikaciją, o vos ją gavus Brentforde jam buvo išmokėta jo pirmoji alga.
Vaikinui šis darbas padėjo atrasti gyvenimo prasmę ir susidoroti su baimėmis, kad teistumas sugadinsiantis jo gyvenimą, dabar teigia Michaelas. Anot jo, darbas su vaikais futbolo stadione jį išmokė kiek daug galima pasiekti turint tikslą. Be to, anot vaikino, tokiems kaip jis milžinišką įtaką padarė ir ką tik praūžusios Olimpinės žaidynės, kurios, visų pirma, suteikė vilties ir tikėjimo, kad tokie žmonės, kaip jis, gali pasiekti didelių dalykų.