BBC South East“ paslapčia nufilmavo rūbų surinkėjus, kurie sakėsi renkantys labdarą „Breakthrough“ organizacijai. Įrašą pamatę „Breakthrough“ atstovai sako, kad apsimetėliai tiesiog vagia iš organizacijos.
BBC paslapčia nufilmavo drabužius renkančią grupę ir išsiaiškino, kad jokios lėšos nepasiekė „Breakthrough Breast Cancer“ organizacijos.
Visi tyrimo įrodymai perduoti policijai.
Vaizdo įraže Žydrūnu prisistatęs vyras sako dirbantis labdaros organizacijai Londone, o visi surinkti paaukoti daiktai gabenami į Lietuvą, bet tariamo darbdavio adreso duoti negalėjo.
Organizuotas nusikaltimas
Panaršius internete, nustatyta, kad jo duotas tariamo darbdavio telefonas pateikiamas keliuose interneto skelbimuose Lietuvoje. Visais jais ieškoma draužių surinkėjų.
Įrašą pamatęs Phil'as Wilson'as iš „Breakthrough“ sakė: „Žmonės galvoja, kad duoda pinigų arba drabužius, kurie „Breakthrough“ bus iškeisti į pinigus, bet taip nėra, tai vagystė.“
„Faktas, kad žmonės vagia iš labdaros organizacijos yra pasibjaurėtinas,“ – pridėjo jis.
Apsimetėliai platina lapelius su krūties vėžio simboliu rožiniu kaspinu ir teigia renkantys labdarą „Breakthrough“ vardu.
David'as Moir'as iš Labdaros Parduotuvių Asociacijos sakė, kad vis daugėja teisėtų drabužių pardavėjų, kurie gali legaliai rinkti rūbus ir juos parduoti, bet atsiranda ir vagių.
„Surinkti įrodymai perša mintį, kad kai kurie jų priklauso organizuoto nusikalstamumo tinklams,“ – sakė jis.
Komerciniai rūbų rinkėjai, veikiantys su licencija, turi paaukoti labdarai 50-100 GBP (210-420 LTL) nuo kiekvienos surinktos tonos.
Tona naudotų drabužių gali atnešti iki 700 GBP (2 945 LTL).
„Clothes Aid“, renkanti rūbus Jungtinėje Karalystėje labdaros organizacijų vardu ir veikianti pagal Labdaros Komisijos taisykles, baiminasi, kad visoje JK apsimetėlių pasisavinama labdara gali siekti 14 mln. GBP (59 mln. LTL) per metus.