Namų apsaugos kompanija ADT apklausė daugiau nei 100 bausmę atlikusių įsilaužėlių. Beveik trys ketvirtadaliai (72 proc.) jų sakė, kad įsilaužimams jie rengėsi ir iš anksto domėjosi savo būsimomis aukomis. Dauguma jų namus stebėjo iš sodo ar iš už krūmų netoliese.
Prieš tris dešimtmečius vogti iš namų nustojęs Bobas Turney sakė, jog profesionalūs įsilaužėliai dirba komandose. „Jie pasirenka tam tikrą vietovę ir tuomet įsilaužę į namą jie kaip skėriai apieško namą. Kiekvienas jų žino, ką turi daryti. Jie žino kur žmonės paprastai slepia daiktus, ir jie ieško populiariausiose vietose. Namą apiplėšti jie gali per penkias minutes“, – sakė B. Turney.
Jo teigimu, savo namų apsauga nepasirūpinę žmonės yra lengviausias vagių taikinys. Vagis gali pritraukti gerai matomose vietose padėti vertingi daiktai, praviri langai, nerakinami sandėliukai ar apšvietimo stoka lauke.
„Žmonės dažnai mano, kad svarbiausia, jog per įsilaužimą nenukenčia žmonės, o daiktai yra apdrausti ir galima gauti draudimo pinigus, – sakė ADT atstovas Markas Shaw. – Tačiau realybė yra ta, kad žmonės tikrai tampa aukomis, nes tas jausmas, kad kažkas buvo tavo namuose, išlieka ilgai“.
Apsaugos ekspertai perspėja žmones, kad vagys labai gerai žino tradicines vertingų daiktų slėptuves. Jų teigimu, vagis gali atbaidyti žvyru grįstas priėjimas prie namo, naujai atrodančios durys ar spynos, lauko apšvietimas su judesio davikliais ir apsaugos kameros. 94 proc. buvusių įsilaužėlių teigė, jog apsaugos sistemos juos tikrai atbaidytų.