Europos Sąjunga reikalavo, kad bloko aukščiausios instancijos teismas toliau turėtų jurisdikciją, pavyzdžiui, ginant Britanijoje gyvenančių ES piliečių teises.
Tačiau Britanijos vyriausybė su tuo nesutinka. Trečiadienį, prieš kitą savaitę Briuselyje įvyksiantį trečią Jungtinės Karalystės (JK) ir ES derybų ratą, ji pateiks nuodugnesnius pasiūlymus.
„Nėra būtina ar tinkama ETT turėti tiesioginę jurisdikciją valstybėje ne narėje ... Tokia tvarka būtų beprecedentė“, – nurodė „Brexit“ ministerija, prieš paskelbdama visą dokumentą.
Britanija sakė, jog „egzistuoja būdų spręsti ginčus tarptautiniais susitarimais be tiesioginės ETT jurisdikcijos“.
Faktas, kad „Brexit“ ministerija akcentavo „tiesioginę jurisdikciją“, paskatino opozicines partijas spėlioti, kad vyriausybė švelnina savo poziciją ir galėtų pateikti pasiūlymus, pagal kuriuos šis ES teismas ateityje galėtų daryti tam tikrą įtaką JK teismams.
Proeuropietiškų, opozicijoje esančių leiboristų parlamentaras Chuka Umunna (Čuka Umuna) sakė, kad „staigus taisyklių keitimas, nutraukiant tik „tiesioginę“ ETT jurisdikciją, rodytų, kad jie rengia sąlygas tam tikram nusileidimui“.
Proeuropietiškų liberalų demokratų – mažos opozicinės partijos – lyderis Vince'as Cable'as (Vinsas Keiblas) sakė, kad tokie pasiūlymai yra „protingas ir smarkiai pavėluotas nusileidimas“.
„Atrodo, jog vyriausybė pavėluotai sutiko, kad nebus įmanoma nutraukti ES teismo įtakos JK nepakenkiant mūsų laisvajai prekybai ir bendradarbiavimui dėl saugumo“, – sakoma jo pareiškime.
ETT jurisdikcijos nutraukimas Britanijoje drauge su raginimais apriboti imigraciją į šalį buvo svarbus „Brexit“ šalininkų šūkis prieš pernai įvykusį referendumą dėl narystės ES.