Remiantis šia programa, 2008-2015 metais į Didžiąją Britaniją atvyko daugiau nei 700 turtingų rusų. Atvykstantis į Britaniją investuotojas turėjo tiesiog sumokėti į savo vystomą verslą šioje šalyje tam tikrą sumą: 2014 metais tai buvo milijonas svarų, vėliau ši suma išaugo iki dviejų milijonų.
Anot Th. May, vidaus reikalų ministerija patikrins, ar priemonės buvo naudojamos pagal paskirtį, ar programoje buvo neatitikimų, kurie leido į šalį atvykti asmenims, kurie kitu atveju ten negalėtų gyventi.
Th. May buvo priversta imtis priemonių prieš Rusijos oligarchus po to, kai šios šalies politikai ir ekspertai atkreipė dėmesį į Didžiojoje Britanijoje įsigalėjusius rusų turtuolius.
Išsiuntė diplomatus
Didžioji Britanija nurodė iš šalies išvažiuoti 23 rusų diplomatams ir pažadėjo imtis papildomų priemonių dėl kovo 4-ąją įvykdymo išpuolio prieš buvusį rusų šnipą Sergejų Skripalį bei jo dukrą, panaudojant sovietų laikų cheminį ginklą.
Palaikydamos šį žingsnį prie Didžiosios Britanijos prisijungė apie 30 pasaulio šalių, įskaitant ir Lietuvą, o taip pat ir NATO aljansas.
„Aš sveikinu tarptautinę paramą, kurios mes sulaukėme, – pareiškė Th. May. – Tai nėra tik Jungtinės Karalystės pozicijos reikalas ar santykis su Jungtine Karalyste. Aš manau, kad tai yra šalių, kurios prisijungė, nacionalinio saugumo reikalas“.
Jos teigimu, tarptautinė reakcija „Kremliui pademonstravo“, kad jo bandymai sutrikdyti tarptautinę teisę, paminti mūsų vertybes ar grasinti mūsų saugumui bus toleruojami, pareiškė britų premjerė.