Tokių veiksmų britų valdžia ėmėsi dėl įsigaliojusių naujų, sugriežtintų finansinių operacijų kontrolės ir vizų išdavimo taisyklių. Tačiau taip pat pažymima, kad tai nereiškia pradedamo tyrimo R. Abramovičiaus atžvilgiu.
Dabartinės R. Abramovičiaus vizos galiojimas baigėsi balandį. Gegužės 20-ąją žiniasklaidos kalbinti oligarcho aplinkos šaltiniai pranešė, kad jam nebuvo išduota nauja britų viza. Tai neleido rusui apsilankyti Anglijos futbolo taurės finalo, kuriame jam priklausantis „Chelsea“ klubas nugalėjo „Manchester United“ vienuolikę.
Investicijos neatsipirko
Leidinio „The Bell“ duomenimis, verslininkas turėjo taip vadinamą investuotojo vizą, kurią išduodavo investavus į Didžiosios Britanijos ekonomiką bent 2 milijonus svarų. Ši galimybė atsirado 2009-aisiais, ir yra išduodama 3 metams ir 4 mėnesiams. Vėliau vizos savininkas ją gali pratęsti.
Yra ir kitų sąlygų – pavyzdžiui, turėti sąskaitą vietos banke ir „teigiama charakteristika“.
Pirmaisiais metais toks būdas gauti vizą sulaukė didžiulio populiarumo. 2009-aisiais tokių žmonių buvo 153, o jau 2014-aisiais – 1172.
Tačiau 2014-ųjų pabaigoje minimalus investicinis įnašas buvo padidintas nuo 1 mln. iki 2 mln. svarų. Norinčiųjų pasinaudoti šia galimybe gerokai sumažėjo.
Sprendimas didinti įmoką buvo priimtas po to, kai Konsultacinė migracijos reikalų taryba nustatė, kad investicijų apimtys nesuteikė numatytos naudos šalyje.
Nuo 2015-ųjų tapo privaloma turėti sąskaitą Didžiojoje Britanijoje, o tai dar labiau sumažino norinčiųjų skaičių.
Praėjusiais metais daugiausiai tokių vizų pageidavo Kinija – ją gavo 116 kinų. Rusų, pageidaujančių vystyti verslą Didžiojoje Britanijoje, buvo 48.
Ataskaita dėl „nešvarių pinigų“ iš Rusijos
Anksčiau šią savaitę britų parlamentarai paskelbė ataskaitą apie „nešvarius pinigus“ iš Rusijos. Dokumente teigiama, kad Didžioji Britanija neturėtų užsimerkti į „prezidento V. Putino kleptokratus ir žmogaus teisių pažeidėjus“, kurie plaudami pinigus „silpnina mūsų aljansus ir pakerta tikėjimą mūsų institutais“. Kremliuje, jau tradiciškai, ataskaitą pavadino „provokacija, kurią surengė britai“.