Beveik du trečdaliai britų nuogąstauja, kad rasinė neapykanta gali virsti smurtu, o pusė Didžiosios Britanijos gyventojų norėtų, kad imigrantai būtų skatinami išvykti iš šalies, rodo apklausa.
Šalies, kurioje prieš septynerius metus jau buvo kilusios rimtos riaušės tarp baltaodžių ir iš Azijos kilusių jaunuolių, lygių teisių priežiūros žinybos vadovas pareiškė, kad penktadienį paskelbti apklausos duomenys verčia "susirūpinti".
"Man kelia susirūpinimą tai, kad trintis pamažu įžiebs ugnį - jeigu žmonės nuoširdžiai tiki, kad įsižiebs ugnis, tai mūsų laukia dideli nemalonumai", - sakė 2006 metais įsikūrusios Lygybės ir žmogaus teisių komisijos (EHRC) pirmininkas Trevoras Phillipsas (Trevoras Filipsas).
Iš tūkstančio žmonių, kuriuos britų transliuotojo BBC užsakymu apklausė bendrovė "Mori", 60 proc. mano, kad Britanijoje yra pernelyg daug imigrantų.
Be to, ketvirtadalis visų respondentų mano, kad dėl gausybės imigrantų jų gyvenamoji vieta nebepanaši į Britaniją.
Tik 20 proc. apklaustųjų pripažino, kad turi rasinių prietarų.
Imigracija yra opus politinis klausimas Britanijoje, į kurią pastaraisiais metais ieškodami darbo plūstelėjo šimtai tūkstančių persikėlėlių, tarp jų - ypač daug išeivių iš Rytų Europos šalių, tik neseniai įstojusių į Europos Sąjungą.
Britanijos pagrindinės politinės partijos tikina, kad imigracija skatina ekonomikos augimą. Tačiau nemažai politikų mano, kad britų salų senbuviai dėl imigrantų netenka darbo, o valstybinės tarnybos nebepajėgia susidoroti su per dideliu darbo krūviu.
BBC apklausa buvo atlikta minint 40-ąsias liūdnai pagarsėjusios konservatorių politiko Enocho Powello (Inoko Pauelo) kalbos apie "kraujo upes" metines. E.Powellas išreiškė nuogąstavimus dėl imigracijos masto ir to, kad vietos gyventojai jaučia "pavojų ir apmaudą".
"Žvelgdamas į ateitį, esu kupinas nuojautos, turbūt matau, kaip romėnas, Tibro upę putojančią krauju", - tada sakė jis.