Jei savo noro gerti kontroliuoti žmogus nebepajėgia, priversti jį tai daryti gali tik baimė. Galbūt todėl Europoje netikėtai išpopuliarėjo senas sovietinis kovos su alkoholizmu būdas – ampulių su nuodais implantavimas. Žmogui išgėrus alkoholio ampulė ištirpsta ir nuodai ima veikti. Toks būdas tapo itin populiarus tarp britų, kurie vyksta į Latviją.
Amanda pasiryžo tokiai operacijai, kad atsikratytų alkoholinės priklausomybės, sugriovusios jai gyvenimą. Pati ji susidoroti nebegali. „Man reikėjo pagalbos. Priklausomybė nuo alkoholio buvo nepakenčiama. Ji sugriovė viską: mano gyvenimą, mano šeimą. Aš praradau draugus, darbą – viską“, – sakė moteris.
Amanda buvo operuota vienoje klinikoje Rygos centre. Čia pacientams implantuojamos ampulės su disulfiramu. Šis vaistas, reaguodamas su alkoholiu, sukelia labai sunkų šalutinį poveikį. Baimindamasis dėl savo gyvybės pacientas atsisakys alkoholio. Šis metodas buvo sukurtas dar praėjusio amžiaus vidury, tačiau Vakaruose jis nebenaudojamas dėl etinių priežasčių.
„Mano vaikai ieškojo internete. Didžiojoje Britanijoje tokios paslaugos nėra. Tik Latvijoje“, – pasakojo Amanda.
Londone gyvenantis santechnikas Polas Morenas (Paul Moren) mano, kad kelionė į Rygą – paskutinė viltis. Už gydymą jis sumokėjo beveik 3 tūkst. svarų sterlingų.
Ampulių veikimo laikotarpis – nuo metų iki pusantrų. Manoma, kad per tokį laikotarpį žmogus psichologiškai pasirengia tam, jog gerti nebegalima.
Darijai ir jos partneriui Raselui (Russel) taip pat buvo implantuotos disulfiramo ampulės. Dabar ji įkūrė firmą, kuri veža į Latviją alkoholikus iš Didžiosios Britanijos. Mažiau nei per pusę metų jie sulaukė maždaug 60 klientų.
„Ir kasdien kreipiasi vis daugiau žmonių. Britanijos valdžios duomenimis, šalyje maždaug trečdalis gyventojų turi problemų dėl alkoholio“, – teigia firmos įkūrėjai.