„Dėl nepakankamo įsipareigojimo rūpintis aplinka susidūrėme su precedento neturinčia ekstremalia klimato kaitos situacija“, – sakė prezidentas.
„Sausros, potvyniai, audros ir gaisrai tampa vis dažnesni“, – pridūrė L. I. Lula da Silva.
Šį savaitgalį vykstantis aukščiausiojo lygio susitikimas rengiamas tuo metu, kai, tikėtina, kad žmonės išgyvena karščiausius metus per visą žmonijos istoriją. Tačiau vilčių, kad G-20 vadovams pavyks susitarti dėl bendro veiksmų plano krizei įveikti, yra nedaug.
Jei to padaryti nepavyks, tai gali sumažinti lūkesčius prieš lapkritį Jungtiniuose Arabų Emyratuose prasidėsiančias svarbias Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijos COP28 derybas dėl klimato kaitos.
Liepą G- 20 energetikos ministrai savo galutiniame pareiškime nepaminėjo anglies, taip pat nesusitarė dėl anglies dioksido išmetimo mažinimo veiksmų plano ir nepadarė jokios pažangos siekiant įgyvendinti atsinaujinančiosios energijos naudojimo tikslą.
20 didžiųjų ekonomikų grupė vienija 19 šalių ir Europos Sąjungą, nulemiančias apie 85 proc. pasaulio BVP ir turinčias du trečdalius pasaulio gyventojų. Jos taip pat smarkiai prisideda prie visuotinio atšilimo, todėl susitarimas dėl klimato kaitos švelninimo yra itin svarbus siekiant realios pažangos.