• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mažiausiai milijonas žmonių ketvirtadienį dalyvavo besiplečiančiose masinėse demonstracijose, protestuojant dėl viešųjų paslaugų kokybės ir didelių išlaidų artėjančiam Pasaulio futbolo čempionatui, pranešė policija ir ekspertai.

Mažiausiai milijonas žmonių ketvirtadienį dalyvavo besiplečiančiose masinėse demonstracijose, protestuojant dėl viešųjų paslaugų kokybės ir didelių išlaidų artėjančiam Pasaulio futbolo čempionatui, pranešė policija ir ekspertai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šie gatvės protestai, kurie tapo didžiausiais šalyje per pastaruosius 20 metų, didina spaudimą prezidentės Dilmos Rousseff (Dilmos Rusef) vyriausybei, o šalies vadovė atšaukė kelionę į Japoniją, kuri turėjo vykti kitą savaitę.

REKLAMA

Saugumo pajėgos stengėsi užtikrinti viešąją tvarką keliuose miestuose, leisdamos ašarines dujas ir šaudydamos guminėmis kulkomis, siekiant išvaikyti siautėjančius protestuotojus, kurie svaidė akmenis ir padeginėjo.

Policija panaudojo ašarines dujas Rio de Žaneire, kur protestai buvo didžiausi - prie miesto rotušes susirinko apie 300 tūkst. žmonių. Tuo tarpu sostinėje Brazilijoje saugumo pajėgos užtvėrė kelią protestuotojams, mėginusiems įsiveržti į URM pastatą ir svaidžiusiems liepsnojančius daiktus.

REKLAMA
REKLAMA

Policija ir ekspertai, kuriuos citavo Brazilijos žiniasklaida, sakė, kad bent milijonas protestuotojų dalyvavo eitynėse daugiau nei 100 miestų šalyje, turinčioje 194 mln. gyventojų. Viena iš priežasčių, pakursčiusių visuomenės pasipiktinimą, buvo prieš dvi savaites priimtas sprendimas pabranginti viešojo transporto bilietus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tie protestai peraugo į platesnius raginimus išrauti korupciją vyriausybėje, vadovaujančioje septintai didžiausiai pasaulyje ekonomikai. Nepasitenkinimą kursto ir vyriausybės planai išleisti 15 mlrd. JAV dolerių futbolo Konfederacijų taurės turnyrui ir Pasaulio čempionatui.

REKLAMA

Rio de Žaneire policija leido ašarines dujas, mėgindama išvaikyti nedidelį būrį akmenis svaidžiusių protestuotojų. Mažiausiai vienas žmogus buvo sužeistas per tuos susirėmimus, sukėlusius paniką minioje.

Demonstrantai taip pat padegė automobilį, priklausantį televizijai SBT.

Vienas protestuotojas mirė po to, kai jį ir kitus demonstrantus parbloškė automobilis pietrytiniame Ribeiraun Preto mieste, nurodė policija.

REKLAMA

Šiaurės rytiniame Salvadoro mieste, kuris yra viena iš Konfederacijų taurės rungtynių arenų, policija vaikė ašarinėmis dujomis apie 20 tūkst. protestuotojų, susirinkusių už dviejų kilometrų nuo stadiono, kuriame Urugvajus futbolo rinktinė ketvirtadienio vakarą įveikė Nigeriją rezultatu 2:1.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Baijos valstijose sostinėje policija turėjo įsikišti, kai demonstrantai apmėtė akmenimis automobilius, kuriuos naudojo Tarptautinė futbolo asociacijų federacija (FIFA).

Tuo tarpu Amerikos šalių žmogaus teisių komisija (IACHR) paragino ištirti tikėtiną "per didelės jėgos" panaudojimą prieš demonstrantus ir žurnalistus per protestus praeitą savaitę.

REKLAMA

Trečiadienį protestuotojai iškovojo svarbią pergalę, kai Brazilijos dviejų didžiausių miestų - Rio de Žaneiro ir San Paulo - pareigūnai atšaukė prieštaringai vertinamą sprendimą pabranginti viešojo susisiekimo bilietus, tačiau šis žingsnis demonstrantų nenumaldė.

REKLAMA

San Paule apie 110 tūkst. žmonių užplūdo pagrindinį Pauliečių prospektą, džiūgaudami dėl pergalės kovoje dėl bilietų kainų, tačiau taip pat reikalaudami, kad D.Rousseff kairioji vyriausybė didintų išlaidas socialinėms programoms.

"Pergalė - tai dar tik pradžia", - skelbė vienas didžiulis transparantas.

"Stebuklų įvyksta, kai žmonės susivienija", - teigė kitas, o kai kurie protestuotojai reikalavo, kad D.Rousseff, San Paulo valstijos gubernatoriui Geraldo Alckminui (Žeraldu Alkminui) ir San Paulo merui Fernando Haddadui (Fernandu Hadadui) būtų surengta apkalta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tie protestai buvo daugiausiai taikūs, išskyrus susirėmimus tarp grupės ultrakairiųjų aktyvistų, žygiavusių su savo raudonomis vėliavomis, ir daugumos demonstrantų, kurie piktinosi politinių partijų dalyvavimu.

"Tai socialinis, o ne politinis judėjimas. Tai neturi nieko bendra su ideologija, - 28 metų protestuotoja Maria Vidal (Marija Vidal) sakė naujienų agentūrai AFP. - Nenorime, kad partijos dalyvautų šioje demonstracijoje."

REKLAMA

Šis judėjimas neatstovauja jokiai aiškiai politinei krypčiai ir neturi aiškių lyderių.

Žmonės, nusistatę prieš 2014 metų Pasaulio futbolo čempionatą Brazilijoje, planuoja birželio 30 dieną, kai vyks Konfederacijų taurės finalo rungtynės, surengti didžiules eitynes prie garsiojo Marakanos stadiono Rio de Žaneire.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų