• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tre­čia­die­nį Šiau­lių uni­ver­si­te­to (ŠU) se­na­tas pa­kei­tė ko­vo mė­ne­sį pa­tvir­tin­tas stu­di­jų kai­nas ir įmo­kas už kai ku­rias bakalauro iš­tęs­ti­nes stu­di­jas 2012–2013 me­tais. Jos brangs­ta, iš­sky­rus ke­lias stu­di­jų pro­gra­mas.

REKLAMA
REKLAMA

Pa­gal mi­nist­ro me­to­di­ką

Pa­gal švie­ti­mo ir moks­lo mi­nist­ro Gin­ta­ro Ste­po­na­vi­čiaus pa­tvir­tin­tą nau­ją stu­di­jų kai­nų ir įmo­kų už stu­di­jas skai­čia­vi­mo me­to­di­ką nuo­la­ti­nių ir iš­tęs­ti­nių stu­di­jų kai­nos yra su­ly­gin­tos.

REKLAMA

ŠU, ke­le­rius me­tus iš­tęs­ti­nėms stu­di­joms tai­kęs ma­žes­nes kai­nas, jas ir 2012–2013 me­tams bu­vo pa­tvir­ti­nęs ma­žes­nes nei Vy­riau­sy­bės nu­sta­ty­tos nor­mi­nės. Da­bar jos su­ly­gin­tos su nor­mi­nė­mis.

Se­na­to po­sė­dy­je už šį spren­di­mą bal­sa­vo 23 se­na­to­riai, o 6 su­si­lai­kė. Pas­ta­rų­jų bal­sa­vi­mą se­na­to pir­mi­nin­kas pro­fe­so­rius Vin­cas Lau­ru­tis įver­ti­no kaip pro­tes­tą. Ir pa­ts ne­slė­pė ma­nąs, jog mi­nist­ro ra­gi­ni­mas su­ly­gin­ti nuo­la­ti­nių ir iš­tęs­ti­nių stu­di­jų kai­nas yra ne­tei­sin­gas. Jau vien dėl to, kad šiai stu­di­jų for­mai ne­rei­kia pra­kti­kos.

REKLAMA
REKLAMA

ŠU rek­to­rius pro­fe­so­rius Vi­das Lau­ruš­ka pa­brė­žė, jog pa­gal to­kią stu­di­jų kai­nų po­li­ti­ką stu­di­jos Lie­tu­vo­je yra ta­pu­sios ko­ne bran­giau­sio­mis Eu­ro­pos Są­jun­go­je. „Pa­gal stu­di­jų kai­nų dy­dį Lie­tu­va jau yra ant­ra po Ang­li­jos“, – sa­kė rek­to­rius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ne­ten­ka da­lies do­ta­ci­jų

ŠU stu­di­jų pro­rek­to­rius Juo­zas Pab­rė­ža „Šiau­lių kraš­tui“ sa­kė, jog kiek stu­di­jų pro­gra­mos kai­na nuo nor­mi­nės ski­ria­si, tiek ma­žė­ja ir stu­di­jų krep­še­lis. Ne tik iš­tęs­ti­nėms stu­di­joms, bet ir nuo­la­ti­nėms.

REKLAMA

„Ten­ka iš­tęs­ti­nių stu­di­jų kai­nas pri­ly­gin­ti nor­mi­nėms, ko­kios yra Vy­riau­sy­bės nu­sta­ty­tos,“ – sa­kė J. Pab­rė­ža, ta­čiau ti­ki­no, jog mo­ka­moms iš­tęs­ti­nėms stu­di­joms, kaip nuo­la­ti­nėms, bus tai­ko­ma lanks­ti su­si­ta­ri­mų su stu­den­tais po­li­ti­ka.

REKLAMA

„Mums ge­riau gau­ti ma­žiau pi­ni­gų, ne­gu iš vi­so nie­ko ne­su­rink­ti, o įmo­kos už stu­di­jas su­da­ro di­džią­ją da­lį ne­biu­dže­ti­nių pa­ja­mų“, – sa­kė J. Pab­rė­ža.

Stu­di­jų įmo­kos bū­tų ma­ži­na­mos, at­si­žvel­gus į stu­den­to so­cia­li­nę pa­dė­tį ir fa­kul­te­to fi­nan­si­nę si­tua­ci­ją. Fa­kul­te­to de­ka­no tei­ki­mu rek­to­rius ga­li at­leis­ti nuo da­lies įmo­kų už stu­di­jas ar net vi­siš­kai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bran­giau­sios – au­dio­vi­zua­li­nio me­no stu­di­jos

Senatas nustatė I pakopos (bakalauro studijų) ištęstinės studijų formos naujas kainas.

Au­dio­vi­zua­li­nio me­no iš­tęs­ti­nės stu­di­jos brangs­ta dau­giau­sia. Per me­tus šių stu­di­jų mo­ka­ma vie­ta kai­nuos 7400 li­tų. Anks­tes­nė kai­na bu­vo 3900 li­tų.

REKLAMA

Nuo 3120 li­tų iki 5090 li­tų per me­tus di­dė­ja iš­tęs­ti­nių stu­di­jų kai­na pa­gal šias stu­di­jų pro­gra­mas: mu­zi­ka, dai­lė ir di­zai­nas, pra­di­nio ug­dy­mo pe­da­go­gi­ka ir iki­mo­kyk­li­nis ug­dy­mas, kū­no kul­tū­ra, edu­ko­lo­gi­ja, ne­for­ma­lu­sis ug­dy­mas ir eti­ka, spe­cia­lio­ji pe­da­go­gi­ka, so­cia­li­nė pe­da­go­gi­ka, svei­ka­tos edu­ko­lo­gi­ja, in­for­ma­ti­ka, ap­lin­kos ir pro­fe­si­nė sau­ga, elekt­ro­ni­kos in­ži­ne­ri­ja, elekt­ros in­ži­ne­ri­ja, in­for­ma­ti­kos in­ži­ne­ri­ja, me­cha­ni­kos in­ži­ne­ri­ja, sta­ty­bos in­ži­ne­ri­ja.

REKLAMA

Ang­lų fi­lo­lo­gi­jos iš­tęs­ti­nės stu­di­jos brangs­ta nuo 3120 li­tų iki 4260 li­tų per me­tus.

Ne­si­keis tik anks­čiau pa­tvir­tin­ta eko­no­mi­kos, fi­nan­sų val­dy­mo, vers­lo ad­mi­nist­ra­vi­mo, vie­šo­jo ad­mi­nist­ra­vi­mo stu­di­jų kai­na – 2860 li­tų per me­tus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rek­to­rius V. Lau­ruš­ka „Šiau­lių kraš­tui“ sa­kė, jog šiais me­tais iš stu­den­tų įmo­kų už stu­di­jas iš vi­so pla­nuo­ja­ma su­rink­ti 18 mi­li­jo­nų li­tų.

Įmo­kos už stu­di­jas su­da­ro 45 pro­cen­tus uni­ver­si­te­to biu­dže­to, vals­ty­bės do­ta­ci­jos – taip pat 45 pro­cen­tus. 10 pro­cen­tų su­da­ro Eu­ro­pos Są­jun­gos struk­tū­ri­nių fon­dų lė­šos, ku­rios gau­na­mos įgy­ven­di­nant ES re­mia­mus pro­jek­tus.

R. Jankuvienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų