• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiemet brandos egzaminų darbams vertinti planuojama pasitelkti apie 1 780 vertintojų, pernai valstybinius brandos egzaminus vertino 1 230 mokytojų, pranešė Švietimo ir moklso ministerija.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš sesiją planuojami naujai atrinktų vertintojų įvadiniai mokymai. Taip pat ketinama surengti mokymus visiems vertintojams. Vertinti valstybinius brandos egzaminus jau panoro apie 2 400 mokytojų, teigiama ministerijos pranešime.

REKLAMA

Vertintojai bus atrinkti vadovaujantis Nacionalinio egzaminų centro direktoriaus patvirtintais kriterijais. Bus atsižvelgiama į išsilavinimą, kvalifikacinę kategoriją ar mokslinį laipsnį, valstybinių brandos egzaminų kandidatų darbų vertinimo patirtį, vertinamo dalyko egzaminų programos, organizavimo ir vykdymo tvarkos išmanymą. Pirmenybė teikiama mokytojams, dirbantiems bendrojo lavinimo mokyklų 11– 12 klasėse (gimnazijų III–IV klasėse).

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet daug dėmesio skirta dalykams, kuriuos abiturientai laikys pagal redaguotas egzaminų programas. Nacionalinis egzaminų centras du kartus sudarė galimybę mokiniams įsivertinti savo žinias: prieš pasirinkdami egzaminus jie galėjo atlikti pavyzdines ir bandomąsias užduotis. Kartu buvo organizuoti užduočių rengėjų mokymai, modeliuojama vertintojų mokymo sistema.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiemet daug dėmesio skiriama ne tik kokybiškam užduočių parengimui, bet ir saugumui. Atliktas technologinis auditas, panaudojus ES struktūrinių fondų lėšas iš dalies jau atnaujintos užduočių gamybos technologijos, kur įmanoma, stengiamasi eliminuoti žmogiškąjį veiksnį.

REKLAMA

Šiemet prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė 49 575 kandidatai: 694 eksternai, 634 buvę mokiniai, 3 490 suaugusiųjų mokyklų, 9 459 profesinių ir žemės ūkio mokyklų, 14 814 vidurinių mokyklų ir 20 484 gimnazijų mokiniai. Pernai egzaminus laikė 50 283 kandidatai. Iš jų: 872 eksternai, 1 274 buvę mokiniai, 3 679 suaugusiųjų mokyklų, 7 986 profesinių mokyklų, 790 žemės ūkio mokyklų, 17 661 vidurinių mokyklų abiturientai, 18 021 gimnazijų abiturientai.   

REKLAMA

Šiemet dauguma kandidatų (19 773 kandidatų) laikys tris arba keturis (16 030 kandidatų) egzaminus. Visus šešis egzaminus panoro laikyti 399 kandidatai. Vidutiniškai vienas kandidatas laikys 3,26 egzamino.

Be privalomojo lietuvių kalbos egzamino, šiais metais populiariausi pasirinkimai yra šie: valstybinis istorijos egzaminas (22 673 kandidatai), valstybinis matematikos (22 150 kandidatų) ir valstybinis užsienio kalbos (anglų) egzaminas, kurį laikys 21 385 kandidatai.

Iš mokyklinių egzaminų populiariausi geografijos (11 425 kandidatai) ir naujai įvestas technologijų (4 733 kandidatai) brandos egzaminas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors brandos atestatui gauti 2010 metais pakaks dviejų brandos egzaminų (privalomo – lietuvių kalbos ir kito pasirenkamojo), stojantiesiems į aukštąsias mokyklas bus keliami aukštesni reikalavimai. Šiemet baigusieji mokyklas galės pretenduoti į valstybės finansuojamas studijų vietas, jeigu bus išlaikę ne mažiau kaip 3 brandos egzaminus – privalomąjį lietuvių kalbos ir du pasirenkamuosius brandos egzaminus. Išimtis – menų studijos: į jas stojant pakaks 2 brandos egzaminų.

REKLAMA

Šiemet abiturientai turėjo galimybę rinktis valstybinius matematikos, istorijos, biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių,) arba mokyklinius gimtųjų kalbų (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių), geografijos, dailės, muzikos, muzikologijos ir technologijų egzaminus.

Kandidatų pasirinkimai rodo, kad lyginant su 2009 metais, 2010 metais valstybinių brandos egzaminų pasirinkimo skaičius didėja apie 1,45 karto, o mokyklinių – mažėja apie 2 kartus, teigiama pranešime. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų