Siekdami užkirsti kelią nelegaliam egzamino užduočių platinimui, Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai nuo šios nakties pradeda budėjimą ir budės visos brandos egzaminų sesijos metu bei stebės interneto erdvę.
Kol vyks egzaminai, prie mokyklų ir jaunimo susibūrimo vietose stiprinama viešosios tvarkos kontrolė, pranešė Policijos departamentas.
Policija taip pat įspėja šalies gyventojus, kad egzaminų sesijos metu ne tik pardavinėjamos užduotys, bet ir aktyviai veikia sukčiai, kurie apgaudinėja žmones neva siūlydami pirkti egzaminų užduotis.
Prieš savaitę policijos generalinis komisaras Vizgirdas Telyčėnas ir Nacionalinio egzaminų centro direktorė Danutė Šukienė susitikimo metu aptarė veiksmų planą brandos egzaminų sesijos metu.
Policijos departamento nurodymu policijos pareigūnai visoje šalyje susitiko su mokyklų darbuotojais ir paprašė jų teikti bet kokią informaciją apie bandymus pardavinėti egzaminų užduotis, pastebėtus įtartinus asmenis ir transporto priemones.
Šiemet egzaminus ketina laikyti daugiau kaip 48 tūkst. kandidatų. Tai šių metų bendrojo lavinimo mokyklų abiturientai, profesinių mokyklų mokiniai, suaugusiųjų mokymo centrų klausytojai, ankstesnių laidų abiturientai.
Šiemet organizuojama 12 valstybinių ir 19 mokyklinių brandos egzaminų. Norintieji gauti brandos atestatą, be privalomojo lietuvių kalbos egzamino, turės išlaikyti dar dviejų pasirinktų mokomųjų dalykų brandos egzaminus. Iš viso galima laikyti ne daugiau kaip 6 egzaminus. Šiemet abiturientai pasirinko laikyti vidutiniškai 3,5 brandos egzamino.
Nacionalinio egzaminų centro duomenimis, daugiausiai - daugiau nei 42,5 tūkst. - kandidatų laikys privalomąjį lietuvių gimtosios kalbos egzaminą. Kaip ir pernai, populiariausi iš pasirenkamųjų dalykų yra matematikos (33 tūkst. kandidatų), istorijos (27,5 tūkst.), anglų kalbos ( 23,5 tūkst.) egzaminai.
Antradienį moksleiviai laikė mokyklinį muzikologijos egzaminą, trečiadienį - gimtosios ir lietuvių valstybinės kalbos brandos egzaminus.
Šiais metais pakeista lietuvių gimtosios kalbos egzamino struktūra. Anksčiau iš dviejų dalių susidėjęs egzaminas sujungtas į vieną. Abiturientai 5 valandas truksiantį egzaminą laikys tą pačią dieną: iš pradžių 3 valandas rašys rašinį arba teksto interpretaciją, o po pusvalandžio pertraukos dar pusantros valandos atliks teksto suvokimo užduotis.
Pagrindinė brandos egzaminų sesija baigsis birželio 13 dieną. Pakartotinė sesija truks nuo birželio 17 iki liepos 11 dienos.
Lietuvoje pastaraisiais metais dėl pardavinėjamų ir paviešinamų brandos egzaminų užduočių buvo kilęs ne vienas skandalas. Teisėsaugos pareigūnai buvo pradėję ikiteisminius tyrimus, tačiau kaltųjų taip ir nepavykdavo surasti.