Šiaulių miesto mokyklose prasidėjo brandos atestatų įteikimo šventės. Penktadienį jos sulaukė Šiaulių universiteto gimnazijos gimnazistai. Jie džiaugiasi pasiekę brandos ir dalijasi viltimi kopti toliau į mokslo viršūnes. Iš viso per du tūkstančius šiauliečių abiturientų šiemet bus įteikti brandos atestatai.
Atestatais džiaugėsi 181 gimnazistas
Šiaulių universiteto gimnazija šiemet išlydėjo 8-ą abiturientų laidą. Brandos atestatų įteikimo šventė vyko Švenčiausiosios Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje.
Vidurinio mokslo baigimo pažymėjimus atsiėmė 181 abiturientas. Jaunuolius sveikino gimnazijos direktorius Juvitas Giniotis, Seimo narys Valentinas Mazuronis ir Šiaulių universiteto studijų prorektorius Juozas Pabrėža.
Mokyklos vadovas J. Giniotis didžiuojasi abiturientų rezultatais. Nors ši brandos egzaminų sesija nepadovanojo nė vieno šimtuko, tačiau net 20 gimnazistų įvertinimo rezultatai perkopė 90 procentų. Mokyklos mokymosi kokybės rodiklis nuo 50 išaugo iki 99 procentų.
Kunigas laimino jaunuolius, pradedančius naują gyvenimo etapą, o artimieji nekantriai stoviniavo prie bažnyčios durų, kad dar kartelį pasigėrėtų suaugusiais sūnumis ir dukromis.
Viltys toliau studijuoti
„Šiaulių krašto“ kalbinti abiturientai džiaugėsi sulaukę brandos atestatų ir dalijosi viltimi toliau siekti mokslų aukštumų.
Abiturientės Erikos Makarovos akyse rodos tilpo viso pasaulio džiaugsmas. „Šiaulių kraštui“ ji sakė, jog savo ateitį nori sieti su odontologijos mokslu.
Mergina dėl mažesnio konkursinio balo stoja į pasirinktą specialybę Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU). Abiturientės neatbaido mokymasis ciklais, kuris yra praktikuojamos LSMU. Mergina patikina, kad yra pasirengusi daug ir sunkiai mokytis. Erika tikisi pailsėti, o po savaitės imtis ieškoti būsto Kaune, kur ir pradės savo naują gyvenimo etapą.
Lietuvos sveikatos universitetas sudomino ir komunikabilųjį Rytį Stakaitį. Puikiai išlaikęs chemijos, biologijos ir lietuvių kalbos egzaminus, vaikinas nusprendė tapti farmacininku.
Rytis nenori tapti vaistininku, kuris pardavinėtų tabletes didžiuosiuose prekybos centruose, todėl mažais žingsneliais stengsis siekti savo tikslo – tapti kūrėju, o ne pardavėju. Jaunuolis yra įsitikinęs, kad per ilgus mokslo metus nesugebėjo pasiimti visko, ką davė mokykla, todėl mielai grįžtų visko pakartoti.
Pasirinkimo kriterijai – įvairūs
Ramūnas Linkus studijas rinkosi pagal tris kriterijus: žavios merginos, gera bendrabučio būklė ir ryški darbo perspektyva. Vaikinas prisipažįsta, jog nori ištrūkti iš gerai pažįstamos aplinkos ir persikelti į Vilnių. Jis Mykolo Romerio universitete rengiasi studijuoti teisę ir muitinės veiklą.
„Statistika yra velniškai perspektyvi specialybė“,- kalbėjo juodu kostiumu pasipuošęs abiturientas Titas Vaičys. Jaunuolis yra nusprendęs pradėti studijas Vilniaus universitete. Gyvenimas bendrabutyje jam atrodo ekonomiškiausias variantas.
Studijuos ir svetur
Šį rudenį Lietuvą planuoja palikti Kęstutis Šoblinskas, kurio pasirinkimas – Anglijoje studijuoti chemiją. Vaikinas nėra tikras, ką darys ateityje. Mokytojaus, o gal sieks akademinės karjeros universitete?
Jaunuolio negąsdina nauja aplinka, kalbos barjeras. Jau domėjosi, ar įstengs mokėti už kambario nuomą.
„Kambarių nuomos kainos per svaitę svyruoja tarp 40-60 svarų“, – žiniomis dalijosi Kęstutis. Vaikinas džiaugiasi, kad baigė mokyklą ir prieš jo akis atsiveria naujų patirčių keliai.
Tiksliuosius mokslus žada pasirinkti Karolina Kazlauskaitė. Mergina mano, kad įšvykti krimsti mokslų į užsienį yra per drąsu, todėl renkasi studijuoti Kauno technologijų universitete. Iš pirmo žvilgsnio trapiai atrodanti mergina yra pasiryžusi tapti gera inžiniere.
Vaida Daiginaitė