Botokso gerbėjus lengva atpažinti, mat jie beveik neturi ne tik raukšlių, bet ir veido išraiškų. Žmonės, užšaldę savo jaunystę šiuo „stebuklu“, virsta į „emocinius ledukus“. Tačiau būtent šis populiarios procedūros trūkumas gali padaryti žmones laimingesniais, tikina mokslininkai.
Žmonės, naudojantys botokso injekcijas, praranda galimybę raukytis, rodyti užuojautos kupinas mimikas bei įsijautimo į situaciją grimasas. Anot Viskonsino-Medisono universiteto profesoriaus Deiviso Gavaso, kuris atliko tyrimą apie botokso poveiki mimikai, emocijoms bei laimės jausmui, nereikia skubėti nuteisti botoksą, nes preparatas gali atnešti ir naudos.
D.Gavas tyrimo metu stebėjo 40 savanorių emocines reakcijas į įvairaus turinio pranešimus prieš ir po botokso injekcijų. Po botulino injekcijos, eksperimento dalyvių reakcija į neigiamas situacijas (tokias kaip artimųjų ignoravimas gimtadienio proga arba netinkamu laiku suskambėjęs telefonas) sulėtėjo.
Remiantis tyrimais, blokuojama veido išraiška tiesiogiai blokuoja blogas emocijas. Įdomu tai, kad net po botutino toksino injekcijos, dalyviai vis tiek greitai reagavo į pozityvius/teigiamus reiškinius. Tai mokslininkams padėjo padaryti išvadą, kad šis „jaunystės eliksyras“, turi teigiamą poveikį žmogaus emocinei būsenai.
Pasak D.Gavaso, jo tyrimas patvirtina Čarlzo Darvino teoriją, kurioje dar XIX a. buvo daroma prielaida, jog veido išraiška yra svarbi emocijų formavimuisi smegenyse.
Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.