Penktadienį Biržuose vyko tarsi istorinių prisiminimų, pagerbimų maratonas. Pavienių istorijos entuziastų, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Biržų skyriaus iniciatyva buvo atnaujintos net trys kapavietės, susijusios su mūsų krašto žmonėmis.
Šventėje dalyvavo ir Lietuvos Šaulių Sąjungos pirmininkas Juozas Širvinskas, kiti Šaulių Sąjungos vadovai, Biržų „Atžalyno “ mokyklos jaunieji šauliai su savo vadovėmis R.Baltiene ir I.Arlikevičiene.
Pirmiausia Biržų evangelikų senosiose kapinėse buvo pagerbtas Fridricho Jakšto atminimas. Fridrichas Jakštas gimė 1909 09 10 Tauragės apskrities Naujamiesčio valsčiaus Žiogaičių kaime. Mokėsi T. Naujamiesčio pradžios ir vidurinėse mokyklose. Vėliau baigė Aukštesniąją Fredos sodininkystės mokyklą.
Ją baigęs dirbo Smulkių žemės ūkio šakų instruktorium Žiežmariuose, vėliau Kaišiadoryse, o nuo 1934 m. Biržuose. Buvo ir Biržų evangelikų liuteronų parapijos tarybos pirmininku. Žmona - Elvyra Kuginytė - Jakštienė.
1941 m., prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, įstojo į Biržų partizanų eiles kovai prieš bolševizmą. Partizanų štabe buvo adjutantu, kol buvo paskirtas Biržų burmistru. 1942 m. pasitraukė iš burmistro pareigų ir pradėjo ūkininkauti, kartu dirbdamas ir Medeikių Pieno perdirbimo bendrovės reikalų vedėju. 1942 m. pasitraukė iš šių pareigų ir dirbo tik ūkyje.
1943 10 11 apie 1 val. nakties Paberžių kaime, prie savo sodybos bolševikų raudonųjų partizanų buvo nužudytas. 1943 10 23 „Naujosios Biržų žinios“ Nr 42 rašė: „1943 m. spalio 11 d. apie 1 val. naktį Paberžių km. Prie savo sodybos žiaurių bolševikų banditų buvo nužudytas a. a. Fridrichas Jakštas…1941 m. prasidėjus karui tarp vokiečių ir bolševikų Fridrichas Jakštas su ginklu rankoje stojo į aktyviųjų Biržų m. partizanų eiles…buvo paskirtas Biržų m. burmistru…“
Palaidotas F.Jakštas 1943 10 17 Biržų senosiose evangelikų kapinėse. Dabar kapas buvo iš naujo kraštotyrininko Jono Dagilio pastangų dėka „atrastas“, atnaujintas. Biržų evangelikų liuteronų kunigas Juozas Mišeikis atliko šventinimo apeigas, buvo sugiedotos giesmės, Lietuvos himnas. Šaulių Sąjungos vadovai aktyviausiems biržiečiams Jonui Dagiliui, Valentinui ir Marytei Dagiams, Genovaitei Bražienei, Nijolei Žiūkienei įteikė knygas apie Lietuvos Šaulių Sąjungos istoriją.
Šventinės popietės dalyviai apsilankė ir Biržų katalikų kapinėse Kęstučio gatvėje, kur visuomenininkų rūpesčiu atnaujinti mokytojo, „Jaunosios Lietuvos“ Biržų skyriaus vadovo Antano Gailiūno ir šaulio Jono Vadopalo paminklai ir kapai. Po to šventinio minėjimo organizatoriai ir dalyviai persikėlė į Biržų tvirtovės rūmų salę, kur buvo minimas ir Šaulių Sąjungos 90-mečio jubiliejus, kalbama apie reikšmingus Biržų kraštui žmones, dalijamasi prisiminimais.