• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse skandalą sukėlusi alžyrietė boksininkė Imane Khelif (25 m.), kaltinta dėl to, kad neva būdama translyte varžosi su moterimis, pirmą kartą davė interviu apie tai, kas įvyko olimpiadoje. 

Paryžiaus olimpinėse žaidynėse skandalą sukėlusi alžyrietė boksininkė Imane Khelif (25 m.), kaltinta dėl to, kad neva būdama translyte varžosi su moterimis, pirmą kartą davė interviu apie tai, kas įvyko olimpiadoje. 

REKLAMA

Alžyro sportininkė savo interviu arabų kalba SNTV televizijai pavadino savo lyties tikrinimą „žalingu žmogaus orumui“.

„Siunčiu žinią visiems pasaulio žmonėms, kad jie laikytųsi olimpinių principų ir Olimpinės chartijos, susilaikytų nuo patyčių iš visų sportininkų, nes tai turi didžiulį poveikį. 

Tai gali sunaikinti žmones, nužudyti jų mintis, dvasią ir protą. Tai gali suskaldyti žmones. Dėl to prašau jų susilaikyti nuo patyčių“, – sakė ji interviu metu. 

25-erių sportininkė pripažino, kad jai teko patirti spaudimą ir skausmą, kai ji varžėsi toli nuo namų svarbiausiose savo sportinės karjeros varžybose.

REKLAMA
REKLAMA

„Su šeima bendrauju dvi dienas per savaitę. Tikiuosi, kad jų tai giliai nepaveikė. Jie nerimauja dėl manęs. Duok Dieve, kad ši krizė baigtųsi aukso medaliu“, – kalbėjo olimpietė. 

REKLAMA

I. Khelif atsisakė atsakyti į klausimą, ar jai buvo atlikti kiti nei dopingo testai, sakydama, kad nenori apie tai kalbėti.

Ji išreiškė padėką Tarptautiniam olimpiniam komitetui ir jo prezidentui Thomui Bachui už ryžtingą palaikymą, kai uždrausta buvusi olimpinio bokso valdymo institucija sukėlė triukšmą dėl jos dalyvavimo Paryžiuje.

„Žinau, kad Olimpinis komitetas įvykdė teisingumą ir esu patenkinta šia teisių gynimo priemone, nes ji parodo tiesą“, – sakė sportininkė. 

REKLAMA
REKLAMA

Nesulaikė emocijų

Alžyro boksininkė jau užsitikrino mažiausiai bronzą Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, kai ketvirtfinalyje vienbalsiu teisėjų sprendimu (29:26, 29:27, 29:27, 29:27, 29:27) įveikė vengrę Alnna Luca Hamori.

Po to, kai teisėjas paskelbė I. Khelif laimėtoja, ji nuėjo į ringo centrą, mojavo savo gerbėjams, atsiklaupė ir trenkė delnu į grindis, jos šypsena virto ašaromis.

„Aš negalėjau suvaldyti savo nervų, – sakė I. Khelif interviu metu. – Nes po žiniasklaidos audros ir po pergalės buvo džiaugsmo mišinys, bet tuo pačiu metu buvau labai paveikta, nes sąžiningai, tai nebuvo lengva. Tai buvo kažkas, kas kenkia žmogaus orumui.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad pirmosiomis skandalo dienomis internete išplito informacija, kad olimpinėse žaidynėse, moterų bokso rungtyje, dalyvaus dvi translytės. Tai yra, gimusios vyrais, tačiau save priskiriančios kitai lyčiai.

Socialiniuose tinkluose kilo milžiniškas pasipiktinimas, kodėl „vyrams leidžiama varžytis su moterimis koviniame sporte“ ir viešas pasmerkimas.

Skandalas įgavo pagreitį, kuomet pirmoje savo kovoje I. Khelif privertė trauktis savo priešininkę iš Italijos Angela Carini vos po 46 sekundžių ringe.

Vėliau paaiškėjo, kad sportininkės Imane Khelif ir Lin Yu-ting gimė su moteriškais lytiniais organais ir laiko save moterimis visą gyvenimą, todėl nėra translytės pagal apibrėžimą, tačiau joms diagnozuotas lyties vystymosi sutrikimas.

Kas apgins tikras moteris sporte?Jas talžo apsimetėliai. Nesąžiningos varžybos ir moterų teisių pažeidimas.
Visur jau paskelbta, kad DNR tyrimai rodo, kad pas jį YX chromosomos, tad tai mediciniškai vyras, tik su apsigimimu, jog vyriškas organas neišaugo. Bet gimimo liudijime įpaišė, jog tai moteris ir augino kaip moterį.
Tu pati tyčiojiesi iš moterų.
Tu pati tyčiojiesi iš moterų.
Tu esi vyras ir kovok su vyrais.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų