• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Meditacija nesukuria to, ko gyvenime nėra, bet ji praveria duris į gražius sutapimus“, – sako 14 metų savęs pažinimo praktikomis užsiimantis Marius Gaudi, kokybiško gyvenimo ingredientais po klajonių užsienyje ėmęs vaišinti ir lietuvius. Meditacijų instruktoriaus teigimu, komfortabilaus ir gyvo gyvenimo receptas slypi mūsų pašonėje, o atrandame jį įsisavinę vieną svarbią tiesą apie savus gebėjimus.

REKLAMA
REKLAMA

M.Gaudi galėsite išvysti birželio 28 d. vyksiančiame „Blusų festivalyje“, kur M.Gaudi papasakos apie tai, kodėl žmogus gimsta daugiau negu vieną kartą bei parodys praktinę savęs pažinimo naudą.

REKLAMA

– Papasakokite, kaip meditacija atėjo į jūsų gyvenimą.

– Kai buvau 16-os metų, kartu su šeima patyrėme stiprų sukrėtimą. Ieškojau atsakymo į klausimą – nejau viskas taip blogai? Tokiais atvejais žmonės griebiasi įvairių būdų. Vieni alkoholio ar kitų svaigalų, kiti pradeda analizuoti save ir aplinkybes. Tuo metu iš pagrindų pradėjau domėtis žmogumi, psichologija, filosofija. Galiausiai patraukė ezoterinė literatūra – ji pasirodė praktiška, norėjosi išbandyti, kaip šias žinias galima pritaikyti. Susipažinau su Rimvydu Židžiūnu (emocinio ir dvasinio intelekto lavinimo specialistu, knygos „Gyvenimo kūrėjas“ autoriumi – Red. past.) bei atradau DFB metodiką.

REKLAMA
REKLAMA

– Savo darbą grindžiate emocinio intelekto lavinimo pagal DFB metodika. Kuo ji išskirtinė?

– Metodikos autorius – Igoris Kalinauskas. Jis ją sukūrė prieš 35-erius metus dirbdamas su aktoriais. Aktoriams ši praktika padėdavo įsijausti į tam tikras būsenas, išgyventi emocijas ir jas perteikti žiūrovui. Tai psichikos valdymas, pagrįstas įvairiais pratimais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau pastebėta, jog metodiką puikiai galima pritaikyti ir gyvenime. Pavyzdžiui, kai reikia atlikti darbus, o toji veikla reikalauja tam tikro emocinio nusiteikimo. Susitinkame su skirtingais žmonėmis, bet dažnai apribojame save, atsisakome naujų galimybių, nes esame užsidarę, bijome praplėsti savo komforto zonos ribas. Tačiau žmogaus galimybės gali būti praplėstos. Tereikia tik išmokti tinkamai nusiteikti ir suvaldyti savo baimes.

REKLAMA

Praktikuodami DFB metodiką laviname nusiteikimo įgūdžius, giliau save pažįstame, suprantame, ko iš tiesų norime. Atrandame emocinį komfortą bei jaučiamės žymiai atsparesni gyvenimo sukrėtimams.

– Kokie žmonės į jus kreipiasi?

– Pagalbos prireikia iš per daug gero gyvenimo, arba per daug blogo. Pavyzdžiui, žmogus kitados dirbo programuotoju ir nejautė jokio džiaugsmo. Vėliau jis pradėjo pažinti savo norus, dabar važinėja po pasaulį ir vysto didelius projektus. Buvo atvejis, kai paprasta mokytoja tapo dailininke, kuri dabar yra labai populiari.

REKLAMA

– Taigi galime sakyti, kad meditacija padeda atverti duris į stebuklus?

– Meditacija nesukuria to, ko nėra gyvenime. Ji praveria duris į gražius sutapimus. Kai žmogus atranda save ir išmoksta klausyti savo intuicijos, viskas jam klostosi tarsi ant bangos. Intuicija gali puikiai nurodyti kelius, kuriais eidami galime sulaukti sėkmės ar pasinerti į tokią veiklą, kuri mums suteiks daug malonumo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turime suvokti, jog gyvenimas nėra pagrįstas „Reikia“ filosofija. Svarbu suvokti ir savo vidinį pasaulį ir vidinius norus, nes per juos gauname energiją, kuri reikalinga mūsų veiklai. Net ir tada, kai žmonės jaučiasi pasimetę, reikia žinoti, kad atsakymai slypi kiekvieno mūsų viduje.

– Protą mankštiname nuo pat vaikystės, o kaip su emocijomis?

– Ne veltui ezoteriniuose mokymuose sakoma, kad žmogus gimsta du kartus. Gimstame kaip kūnas, mus sulipdo, o tada turime gimti kaip asmenybės, prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą ir nustoti kaltinti aplinkybes, jeigu mūsų gyvenimas klostosi kitaip, nei mes norime. Tada suvokiame, kad esame savo gyvenimo kūrėjai. Yra sakoma, kad žmogui reikia ne atrasti save, o sutverti save ir savo gyvenimą.

REKLAMA

– Dažnas stereotipas, jog meditacija – tai buvimas užsimerkus vienoje padėtyje. Ar jūs su tuo sutinkate?

– Gyvenime mes nuolat galime medituoti – esame įsijungę į tam tikrą būseną. Yra technikų, kurias atlikdamas turi užsimerkti ir ramiai sėdėti, sukoncentruoti savo dėmesį į tam tikrus pojūčius ar kvėpavimą.

REKLAMA

Bet meditacija gali būti ir kitokia, kai meditacijos technikas galima naudoti bet kada, nenutraukiant įprastinės veiklos. Toks gyvenimas tampa daug gyvesnis, tampi atsparesnis stresams, turi daugiau energijos veiklai ir puikiems rezultatams, kaip tik to ir reikia – daugiau energijos, tikslesnio nusiteikimo. Tą puikiai žino profesionalūs sportininkai, kai milisekundės dalis ar taiklus metimas labai priklauso nuo psichologinės būsenos. – Kodėl nusprendėte tapti mokytoju?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Ilgą laiką su Virginija Kalinauskiene dirbome Rusijoje, rengėme seminarus Europoje. Buvo krizė, Lietuvoje šios praktikos tuo metu susidomėjimo nesulaukė. Dabar viskas – kitaip. Būtent žmonės mane ir paskatino tai pradėti daryti. Atsirado poreikis čia Lietuvoje – atsiradau ir aš.

– Teko rengti mokymus Lietuvoje?

– Taip. Jie vyko šių metų balandžio mėn. pabaigoje, metodikos autoriaus sodyboje. Kartu su 12 žmonių įvykdėme pažintinį meditacijų kursą. Rudenį ketiname organizuoti naujus kursus – 30 užsiėmimų, truksiančių 2,5 mėnesio. Šie daugiadieniai mokymai ir gali padėti žmogui suformuoti realius įgūdžius, kuriuos jis galės pritaikyti savo gyvenime.

REKLAMA

– Kodėl nusprendėte atvykti į „Blusų festivalį“?

– Šio festivalio formatas suteikia tokią galimybę. Jei žmogus nori kažko išmokti, pakeisti, jis turi būti suinteresuotas, kitaip bus neįmanoma to padaryti. Manau, jog „Blusų festivalis“ – tai tokia erdvė, kur susirenka ieškantys, žingeidūs žmonės, suinteresuoti tapti savo gyvenimo ir viso mus supančio pasaulio kūrėjais.

REKLAMA

– Kokias veiklas pasiūlysite festivalio lankytojams?

– Papasakosiu truputį teorijos, taip pat atliksime keletą praktikų. Noriu parodyti žmonėms, kaip galima dirbti su savimi, pasinerti į save, keliauti po savo subjektyvų pasaulį.

Sutikti M.Gaudi bei jo paklausyti bus galima paskutinį birželio šeštadienį vyksiančio ,,Blusų festivalio” Ramybės pievoje. Ten taip pat lankytojų lauks ir daug kitų paskaitų bei praktikų. Vaidas Arvasevičius kvies įsigilinti į Vedų išmintį, Eglė mokins piešti mandalas, ,,Marmozel” siūlys patirti kvapų meditaciją, Lietuviškos pirties bičiulių draugija ves atgaivinančius užsiėmimus tikroje lietuviškoje pirtyje. Pasimankštinti norintys bus kviečiami pažinti ir išbandyti ,,Iyengar” jogą ar Šaolino Ušu kovos meną, o savęs ieškantys ar svarbius gyvenimo klausimus sprendžiantys galės savo asmeninį horoskopą sudaryti – Vedų astrologas Vasanta Das norinčius konsultuos visą dieną.

Daugiau informacijos apie festivalį: interneto svetainėje www.blusufestivalis.lt ir „Facebook“ tinkle https://www.facebook.com/BlusuFestivalis .

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų