Kaip rašo „Bloomberg“ apžvalgininkas, 2022 m. Rusijos pradėtos invazijos Ukrainoje metu Vokietijos vyriausiasis kariuomenės karininkas Alfonsas Maisas teigė, kad šalies pajėgos yra menkai aprūpintos.
Prabėgus trims metams, pasak jo, Vokietija pagaliau sugebėjo įvykdyti NATO keliamą įsipareigojimą gynybai skirti ne mažiau kaip 2 proc bendrojo vidaus produkto (BVP).
Tačiau, „Bloomberg“ apžvalgininko teigimu, Vokietija vis dar nėra pajėgi savarankiškai apsiginti nuo galimo priešo. O JAV viceprezidento JD Vance'o paniekinami teiginiai Europos atžvilgiu, išsakyti Miuncheno saugumo konferencijoje, dar kartą įrodė, kad Vokietijai reikia paspartinti ginklavimąsi.
Leidinyje teigiama, kad didžiausiai Europos ekonomikai reikia daugiau fiskalinės galios tam, kad galėtų tvariai finansuoti savo ginkluotąsias pajėgas ir daugiau karių Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos sienoms apsaugoti.
Tiesa, dar praėjusiais metais Vokietijos parlamentas pasirašė rekordinį kiekį svarbių gynybos sutarčių, o ginklų gamintojos „Rheinmetall AG“ akcijos nuo 2022 m. pradžios pabrango maždaug 10 kartų, kai Vokietijos vyriausybei įvykdė apie 39 mlrd. eurų vertės užsakymų.
Nepaisant ryškių pasikeitimų, pasak ažvalgininko, Vokietijai dar reikia padaryti ne vieną svarbią užduotį. Štai pastebima, kad dalis Kyjivui perduotos įrangos ir amunicijos buvo paimta iš atsargų, kurias būtina papildyti.
„Reuters“ naujienų agentūra, remdamasi šalies kariuomenės pareigūnų ir įstatymų leidėjų teiginiais, rašė, kad Vokietijos kariuomenės kovinė parengtis dabar yra labiau sumenkusi nei, pavyzdžiui, tada, kai Rusija pradėjo karinę invaziją Ukrainoje.
Be to, šiuo metu Vokietija turi tik apie 180 tūkst. karių, nors, pasak „Bloomberg“ apžvalgininko, jų šaliai reikia dvigubai daugiau. Ir nors Vokietija buvusios kanclerės Angelos Merkel sprendimu atsisakė privalomos karininkų tarnybos dar 2011 m., šį modelį ir vėl bandoma atgaivinti. Tačiau iki šiol išlieka neaišku, kaip būtų galima pritraukti jaunus žmones stoti į kariuomenę.
Vokietijai reikia apie 460 tūkst. karių, naujienų agentūrai „Bloomberg News“ yra pareiškęs Bundesvero gynybos vadovas Carstenas Breueris.
Kaip pastebi apžvalgininkas, Vokietijai reikia maždaug dvigubai daugiau karių nei dabar (įskaitant rezervistus).
Negana to, kaip pastebi „Bloomberg“ atstovas, Vokietijai taip pat reikia paruošti planą, kaip elgtis toliau, kai po kelerių metų bus išnaudotas 100 mlrd. eurų specialus karinis finansavimas, dėl kurio biudžete, kaip manoma, gali atsirasti 30 mlrd. eurų skylė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!