„Prezidentas aptarė didelius mūsų šalies pasiekimus ir iššūkius, gebėjimą susitelkti ir veikti išvien, akcentavo vienybės kryptį – ir tai yra svarbiausia. Kita vertus, išsakyta ir kritika valdantiesiems dėl negebėjimo spręsti krizes laiku, prieš joms įsiliepsnojant. G. Nausėda pagrįstai paminėjo mokytojų streikus, ūkininkų protestus, viešojo sektoriaus darbuotojų trūkumą, vis prastėjantį sveikatos bei švietimo paslaugų prieinamumą.
Visa tai – priminimas, kad ši konservatorių ir liberalų valdžia krizėms ne tik nesiruošė, bet jas sprendė per vėlai, prabėgomis. Tad natūralu, kad atsakomybės už susikaupusių problemų sprendimą teks imtis jau kitai valdančiajai daugumai. O iš dabartinio ministrų kabineto darbo nelabai ko tikimasi“, – LSDP pranešime cituojama V. Blinkevičiūtė.
LSDP lyderė primena, kad prezidento išsakytus argumentus apie išaugusią nelygybę Lietuvoje ką tik akcentavo ir Europos Komisija (EK).
„Praėjusią savaitę Lietuva gavo griežtą EK vertinimą, kuriame vėl primenama, kad atskirtis tarp ekonominių centrų ir regionų Lietuvoje darosi tragiška. Vis dar aukšti skurdo ir nelygybės rodikliai – kraujuojanti Lietuvos žaizda. Apie tai savo pranešime kalba ir šalies vadovas.
O valdantieji savo žodžiais ir darbais Lietuvos žmones kartais mėgina skaldyti, priešinti. Tikrai sutinku, kad Lietuva yra ir turi būti viena, kad turime matyti ir išgirsti visus Lietuvos žmones, ieškoti mus telkiančių vienybės vardiklių, o ne mus skiriančių“, – teigia V. Blinkevičiūtė.
LSDP lyderės teigimu, tarp skausmingiausių šalies vadovo G. Nausėdos minimų problemų šalyje – neįgyvendinta II pensijų pakopos reforma, neregėta krizė švietimo sektoriuje, per ketverius metus neatlikta mokesčių reforma.
„Nors Konstitucinis teismas jau prieš keletą mėnesių konstatavo, kad II pensijų pakopos sistema pažeidžia žmogaus teises, lig šiol nesulaukiame reformos iš valdančiųjų. Tuo metu švietimo sektorių konservatorių Vyriausybė nusprendė palikti likimo valiai – tarpiniai patikrinimai patyrė fiasko, egzaminų rezultatai dingsta, mokytojų trūksta, ugdymo turinys neparengtas, o ministro vis dar nėra. Panašu, kad valdantieji nuleido rankas ir pasidavė. Tai – labai neatsakingas veikimas“, – priduria ji.