Kadangi L. Graužinienės vadovaujamos komisijos išvadose visur, kur tik galima, pabrėžiami „konservatoriai“, teisingumas reikalautų kalbėti apie darbietės Loretos Graužinienės vadovaujamą komisiją. Galime vertinti ją ir kaip darbietės bei ekskursantės į Maskvą vadovaujamą komisiją, kuriai per atstumą galimai vadovauja vienas įtariamasis sukčiavęs itin stambiu mastu.
Kadangi išvadų projekte teigiama, jog „J. Abromavičiaus nužudymą galima vertinti kaip žmogžudystę, įvykdytą teroristinės organizacijos požymių turinčios grupės asmenų, kurie turėjo ir tebeturi ryšių su kai kuriais politinių Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių), Krikščionių demokratų ir buvusios Demokratų partijų tuometinės ir dabartinės vadovybės bei kitais šių partijų nariais“, tai reiškia, kad galima vertinti ir kitaip.
Komisijos dauguma išskiria tik vieną duomenų rinkimo aplinkybę, kuri „galėjo turėti įtakos“ J. Abromavičiaus žūčiai, - suprask, jei tokios nelemtos įtakos neturėjo kitos aplinkybės, galimai susijusios su kita J. Abromavičiaus veikla, kurios komisija netyrė.
Dėl buvusio lauko pajėgų vado A. Pociaus teiginio, kad būtent J. Abromavičius, o ne kas kitas (pavyzdžiui, R. Kazėnas) ragino savanorius grįžti į mišką, L. Graužinienės komisija dirbo paviršutiniškai ir galimos situacijos reikiamai neištyrė.
Darbietės L. Graužinienės vadovaujama komisija arba palanki kairiesiems spauda klysta vadindama Česlovą Stankevičių 1996-2000 konservatorių vyriausybės ministru, nes vyriausybė buvo koalicinė – Tėvynės sąjungos ir LKDP. Komisija bei spauda (lrt.lt) nesivargino patikrinti, ar tikrai A. Petrusevičius 1997 metais buvo Tėvynės sąjungos narys – konservatorius. Užtat konservatorių S. Kaktį nuteisė už akių, nė nepaklausę.
Šie istoriniai politologiniai juridiniai netikslumai patvirtina, kad darbietės vadovaujamos nacionalinio parlamento komisijos dauguma akylai žvelgė ne į faktus, o į Seimo nario ir viso Seimo rinkimus.
Todėl ir ponia L. Graužinienė, ir kiti asmenys pasistengę, kad J. Abromavičiaus nužudymas nebūtų visapusiškai tiriamas, po kurio laiko jau bus minimi kaip minimi šioje byloje.
Vytautas Landsbergis yra Europos Parlamento narys