Nauji Australijos mokslininkų tyrinėjimai rodo, kad ilgalaikis sėdėjimas yra toks pats kenksmingas kaip rūkymas ar greitas maistas ir padidina riziką susirgti diabetu bei širdies ligomis, rašo Australijos dienraštis „The Sydney Morning Herald“.
Tyrinėtojai septynias dienas stebėjo 168 žmonių fizinį aktyvumą ir nustatė, jog sveikatai svarbesnis ne intensyvus sportas, o tarp sėdėjimų daromos pertraukos. Žmonės, kurie trumpam pakildavo nuo kėdės, kad šiek tiek pajudėtų, svėrė mažiau, o trigliceridų bei gliukozės lygis jų kraujyje buvo mažesnis (per aukštas trigliceridų lygis gali sukelti širdies ligas, o gliukozės – diabetą).
Todėl, norint išsaugoti sveikatą, reikia retkarčiais pakilti nuo kėdės ir tiesiog šiek tiek pasivaikščioti.Toks nedidelis aktyvumas visos darbo dienos metu naudingesnis nei pusvalandis ar valanda intensyvaus sporto, pavyzdžiui, bėgimo ar važinėjimo dviračiu.
Nedidelės pertraukėlės, kuomet pakeičiama kūno padėtis, pavaikštoma ar tiesiog pasirąžoma, pagerina medžiagų apykaitą, padeda nepriaugti svorio.
Tai aiškinama tuo, kad sėdint slopinama fermentų, atsakingų už riebalų skaidymą, veikla.Tuo tarpu visą dieną stovint raumenys sunaudoja kur kas daugiau energijos.
Į šias mokslininkų išvadas turėtų atkreipti dėmesį ne tik sėdimą darbą dirbantys žmonės, bet ir tie, kurie mėgsta leisti laiką prie televizoriaus.