Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl daugiau kaip pustrečio milijono litų įvertinto žemės sklypo su namu sostinėje įgijimo apgaule.
Šešis asmenis, veikusius organizuota grupe, prokuratūra kaltina tuo, kad jie pagamino, laikė ir panaudojo netikrus dokumentus, apgaule įgijo svetimą turtinę teisę bei svetimą didelės vertės turtą.
Siekdama įteisinti tą turtą organizuota grupė apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą, o vėliau legalizavo pagrobtą turtą.
Į savo vadovaujamą organizuotą grupę vienos iš nekilnojamojo turto asociacijos prezidentas 46 metų V. M. buvo subūręs vienos uždarosios akcinės bendrovės direktorius 46 metų A. B. ir 29 metų M. Š., 40 metų taksistą J. L. bei niekur nedirbančius 35 metų R. M. ir 30 metų D. Č. Du iš jų turi aukštojo mokslo diplomus, trys, įskaitant organizatorių, - ne po vieną kartą teisti.
Nuo 2008 metų kovo iki 2009 metų sausio grupė sugebėjo "užgrobti" vilniečiui G. M. priklausantį žemės sklypą su gyvenamuoju namu ir parduoti jį sutuoktiniams L. P. ir T. P. Už Vilniuje, Nemenčinės plente, esantį 0,2 ha ploto žemės sklypą, kurio vidutinė rinkos vertė - daugiau kaip 2,54 mln. litų, apgauti sutuoktiniai sukčiams sumokėjo 800 tūkst. litų.
Prokuratūros ir Vilniaus ekonominės policijos pareigūnai atskleidė painią šios aferos realizavimo schemą. Iš pradžių, klastojant dokumentus, D. Č. "buvo įgaliotas" parduoti neva savo dėdės G. M. žemę. Šią nuosavybę iš D. Č. už 1 mln. litų tariamai įsigijo kitas organizuotos grupės narys J. L. Šis žemę su namu fiktyviai pardavė UAB "LK", kuriai vadovavo A. B., o neoficialiai kontroliavo pats V. M. Tuomet jau buvo ieškoma realių pirkėjų. Jais ir tapo L. P. ir T. P. Gautus pinigus sukčiai pasidalijo.
Apie tai, kad šios savo nuosavybės nebeturi, teisėtas savininkas G. M. išgirdo 2009 metų balandį, kuomet iš mokesčių inspekcijos sužinojo, jog be jo žinios yra parduotas namas ir sklypas. Jis kreipėsi į prokuratūrą, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Tyrėjai ir prokurorai atskleidė sukčių įvykdytų nusikaltimų mechanizmą bei kiekvieno grupės nario vaidmenį. Dalis dokumentų buvo suklastoti, kiti - gauti oficialiai, pateikus falsifikatus. Nežinodami to, į sukčių pinkles įkliuvo nemažai pašalinių asmenų - notarų, nusikaltėlių pažįstamų, net šeimos narių.
Keturi organizuotos sukčių grupės narių dienas leidžia Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Tam, kad ten atsidurtų V. M. ir R. M., teko skelbti jų paiešką. Dėl grupės vadeivos buvo išduotas Europos arešto orderis, pagal kurį V. M. buvo sulaikytas Latvijoje.
Įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.
Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže