Viešosios nuomonės tyrimų bendrovė „YouGov“ ketvirtadienį pranešė, kad 49 proc. respondentų norėtų išstoti iš ES, 28 proc. balsuotų už Didžiosios Britanijos narystę ES, 17 proc. yra neapsisprendę, o likusieji referendume nedalyvautų.
Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas patiria vis didesnį dalies savo partijos narių spaudimą laikytis griežtesnės pozicijos dėl ES biudžeto. D. Cameronas taip pat turi atremti didėjantį prieš ES nusistačiusios Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos pasipriešinimą ir dėl euro zonos bei ekonomikos krizės didėjantį gyventojų nepasitenkinimą Briuseliu. Šaltoki Didžiosios Britanijos santykiai su ES papiktino daugelį ES valstybių narių.
Spalio pabaigoje „YouGov“ apklausė 1 637 Didžiosios Britanijos gyventojus. Šios apklausos rezultatai panašūs į kitų šiais metais atliktų apklausų rezultatus.
Didžioji Britanija į ES įstojo 1973 metais. Po dvejų metų buvo surengtas referendumas, per kurį 67,2 proc. gyventojų pasisakė už, o 32,8 proc. - prieš narystę ES.
D. Cameronas nepritaria naujam referendumui dėl narystės. Vietoje to ministras pirmininkas nori iš naujo derėtis dėl Didžiosios Britanijos narystės sąlygų ir vaidmens ES ir tuomet arba per referendumą, arba per parlamento rinkimus siekti gyventojų pritarimo.
Naujas ES ir Didžiosios Britanijos santykių išbandymas bus derybos dėl ilgalaikio ES biudžeto. D. Cameronas grasino vetuoti biudžeto projektą, jei jis neatitiks Didžiosios Britanijos interesų.