277 architektūros, bibliotekininkystės, cirko, dailės, dizaino, etninės kultūros, fotografijos, literatūros, muzikos, muziejininkystės, šokio, tarpdisciplininio meno ir teatro kūrėjams paskirstyta daugiau kaip 1,6 mln. eurų.
Anot tarybos pranešimo, vidutinė stipendijos trukmė – 7,3 mėnesio.
Šiemet padidinta stipendija siekia 800 eurų per mėnesį.
„Pagaliau pavyko įveikti pandemijos poveikį stipendijoms ir padaryti ryškesnį proveržį. Prieš pandemiją vidutinė stipendijos trukmė buvo 7,3 mėnesio. 2020 metais Lietuvos kultūros taryba sulaukė istorinio 5 tūkst. stipendijų paraiškų kiekio, į ką reaguojant jos trukmė sumažėjo dvigubai. Prireikė ketverių metų grįžti į 2019 metų situaciją, ne tik ją atkuriant, bet ir paauginant“, – sakė Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Asta Pakarklytė.
Vidutinė išmoka – apie 6 tūkst. eurų
Anot jos, šiemet pagaliau pasiekta tokia pati vidutinė stipendijos mokėjimo trukmė, o ją padidinus pakilo ir vidutinė išmokos suma, ji dabar siekia 5825 eurų.
„Apskritai, per visą Lietuvos kultūros tarybos veiklos dešimtmetį dar niekada nebuvo tokios didelės vidutinės stipendijos sumos, tad džiugu, kad pavyko sustiprinti patį stipendijos statusą ir svorį, – tvirtino A. Pakarklytė. – Žinoma, tai pavyko padaryti ne tik dėl pačio stipendijos dydžio augimo, bet ir dėl bendro stipendijų lėšų krepšelio didėjimo, kas suteikė galimybę skirti ilgesnės trukmės stipendijas.“
Iki sausio pabaigos Kultūros taryba planuoja paskelbti mobilumo ir pradedančiojo kūrėjo stipendijų konkursų rezultatus.
Sausio 17 dieną prasidės antrasis mobilumo stipendijų konkursas. Trečiasis mobilumo konkursas numatytas gegužę, o individualių ir pradedančiojo kūrėjo stipendijų konkursai, skirti 2025 metų veikloms, bus skelbiami šį rudenį.