• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aplinkosauga besirūpinančios Didžiosios Britanijos agentūros vadovas įspėjo apie tai, kad dėl besikeičiančio klimato, Anglijos miestus vis dažniau gali užklupti netikėti potvyniai.

REKLAMA
REKLAMA

Anot Kriso Smito, ateityje stiprių liūčių ir uraganų šalyje tik daugės, dėl to rimtai gali nukentėti dauguma šalies gyvenamų vietovių. Tai, kad kai kuriuose miestuose, pavyzdžiui Londone, išasfaltuotos itin didelės vandeniui nepralaidžios teritorijos situaciją daro dar sudėtingesnę, mano K. Smitas. Tačiau jis bent jau džiaugiasi, kad šiuo metu norint išbetonuoti ir sodo ar kiemo teritoriją reikia gauti leidimą.

REKLAMA

Savo kalboje, pasakytoje Draudimo institute Londone, K. Smitas teigė, kad pastarieji potvyniai kaip, pavyzdžiui 2007 metų nelaimė, kuri turėjo įtakos didžiajai šalies daliai, įrodė, jog šalyje prasidėjo ,,kitokio lietaus sezonas” - liūčių, kurių metu gausybė lietaus užtvindo vieną ar kitą teritoriją.

REKLAMA
REKLAMA

Anot aplinkos apsauga besirūpinančios agentūros vadovo, draudimo kompanijos turėtų paraginti gyventojus pasiruošti naujoms liūtims ir potvyniams, taikydamos nuolaidas žmonėms, kurie imasi atitinkamų priemonių apsaugoti savo namus.

Be to namų, jau nukentėjusių nuo potvynių, gyventojams ne tik turėtų būti išmokėtos draudimo išmokos, bet ir suteikta pagalba atnaujinant namus taip, kad šie būtų atsparūs ateityje užklupsiančioms liūtims.

Karališkosios inžinerijos akademijos nariai pateikė pasiūlymų, kaip būtų galima kovoti su milžiniškais potvyniais ateityje.

Tai galėtų būti ir nauja dviejų metrų gylio kanalizacijos sistema, leidžianti išsiurbti didžiulius vandens kiekius per trumpą laiko tarpą. Tokia dabar yra naudojama Malaizijoje, kuri nuolat kenčią nuo tropinių liūčių. Kitu pavyzdžiu galėtų būti Buenos Airės, kur kai kurios miestų gatvės naudojamos kaip nutekamiieji vamzdžiai potvynio vandeniui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų