• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijos žiniasklaidos milžinė "Bertelsmann AG" pareiškė pateikusi prašymą atmesti tris ieškinius, kuriuose įmonė kaltinama, kad investicijomis į interneto platformą "Napster" ji pratęsė milijardinius nuostolius atnešusį autorių teisių pažeidinėjimą.

REKLAMA
REKLAMA

"Bertelsmann" pranešė Manheteno federaliniam teismui pateikusi prašymą, kuriame teigia, kad neseniai priimti teismo sprendimai paneigia "Vivendi Universal" valdomos "Universal Music Group", "EMI Group Plc" ir muzikos leidėjų kaltinimus, esą Vokietijos įmonės padalinius galima laikyti "netiesioginiais" autorių teisių pažeidėjais.

REKLAMA

"Bertelsmann" pareiškime sakoma, kad JAV autorinė teisė neleidžia reikalauti iš trečiosios šalies skolintojo padengti nuostolius, kurių nekompensavo keitimąsi muzikos įrašais siūliusi "Napster". Tačiau EMI, "Universal" ir muzikos leidėjai jau pareiškė savo ieškinių neatsisakysiantys.

REKLAMA
REKLAMA

Birželio mėnesį EMI tapo antra didele muzikos įrašų bendrove, prisijungusia prie muzikos leidėjų ieškinio prieš "Bertelsmann". Gegužę dėl 17 mlrd. JAV dolerių kompensacijos kovą pradėjo "Universal".

Visuose trijuose ieškiniuose "Bertelsmann" kaltinama pratęsusi "Napster" gyvavimą, nes 2000 ir 2001 metais į šią interneto platformą investavo daugiau kaip 100 mln. dolerių. Pasak su byla susipažinusio teisininko, muzikos įrašų bendrovės ir leidėjai į teismui pateiktą "Bertelsmann" prašymą turi atsakyti iki rugpjūčio vidurio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vokietijos milžinė teigia, kad investuodama į keitimosi dainomis pradininkę norėjo paversti ją teisėtas mokamas paslaugas teikiančia įmone. Per didžiausią pakilimą "Napster" turėjo 60 mln. vartotojų.

Tačiau federaliniam teismui nusprendus, kad "Napster" pažeidė autorių teises, 2001-aisiais interneto platforma buvo uždaryta, o po metų paskelbė apie bankrotą. Muzikos bendrovės kaltino "Napster" ir į ją panašius keitimosi tinklus, kad jie prisidėjo prie muzikos įrašų pardavimų smukimo. "Napster" sužlugdžiusiame ieškinyje dalyvavo ir "Bertelsmann" padalinys BMG.

REKLAMA

"Ši byla yra pagrįsta daugybe įrodymų, kad "Bertelsmann" kartu su "Napster" rėmė pastarosios neteisėtą veiklą, nors jos įrašų padalinys BMG dalyvavo iškeliant ieškinį "Napster" už, jų pačių teisininko teigimu, sunkiausią per visą istoriją autorių teisių pažeidimo atvejį", - sakė muzikos bendrovėms atstovaujantis teisininkas Carey Ramosas (Keris Ramosas).

REKLAMA

Didžiausia pasaulyje muzikos įrašų įmonė "Universal" pareiškė, kad "Bertelsmann" yra nesąžininga, kai teigia, jog ji nėra teisiškai atsakinga už "Napster" veiklą. Tačiau EMI pranešime sakoma: "EMI tvirtai laikosi savo požiūrio, kad turi tvirtą pagrindą bylinėtis su "Bertelsmann". Investuodama į "Napster" milijonus dolerių ir skirdama valdymo išteklių "Bertelsmann" leido bei skatino autorių teisių saugomos muzikos didmeninį vogimą".

Neseniai "Napster" turtą įsigijo programinės įrangos bendrovė "Roxio Inc.", kuri ketina interneto platformą artimiausiais mėnesiais pertvarkyti į teisėtas mokamas paslaugas teikiančią įmonę.

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų