„Jaunimas naudojasi mobiliaisiais telefonais, „Skype“, „Facebook“ bei kitomis programomis ir dažnai nenaudoja lietuviškų rašmenų. Manau, kad tai pagrindinė problema, dėl kurios moksleiviai po truputį tampa neraštingi“, – teigia LMP Telšių regiono pirmininkė Vytautė Rimkutė, kalbėdama apie mažėjančio moksleivių raštingumo priežastis.
Mergina prisipažino ir pati prieš kurį laiką pastebėjusi, kad vis dažniau rašo ne lietuviškomis raidėmis, ir pridūrė tada pradėjusi save kontroliuoti bei sąmoningai naudoti lietuviškus rašmenis. „Tiesiog reikia apie tai galvoti“, – sakė V. Rimkutė.
Jai pritarė LMP pirmininkas Juozas Vaidelis. Vaikinas sakė, kad labiau prisidėti keičiant padėtį galėtų ir mokytojai, skiriantys moksleiviams įvairias užduotis – esą pastarieji turi pratinti mokinius ir internete rašyti taisyklingai.
Pirmadienį trečiojo Seimo stimuliatoriaus proga surengtoje spaudos konferencijoje kartu su LMP atstovais dalyvavusi parlamentarė Agnė Bilotaitė sakė mananti, kad tai savotiška mada.
„Jei „rašyti taisyklingai taps madinga, manau, padėtis iš esmės ir pasikeis. Jūs patys galite tokią madą įvesti“, – pasiūlė ji LMP atstovams.
A. Bilotaitė laukia jaunosios kartos parlamentarų
Parlamentarė A. Bilotaitė teigia, kad moksleiviai iš visos Lietuvos, dalyvavę pirmadienį surengtame Seimo simuliatoriuje, itin motyvuoti ir puikiai žino, ko nori ir siekia. „Vyksta labai karštos diskusijos. Situacija panaši, kaip ir plenarinių posėdžių metu“, – džiaugėsi ji. „Manau, kad ne vienas iš jų pasirinks politiko kelią: jie labai organizuoti, gabūs ir talentingi žmonės, tikri ateities lyderiai. Laukiu nesulaukiu, kada jie pradės darbuotis Seime“, – pridūrė A. Bilotaitė.
Trečią kartą surengto Seimo simuliatoriaus, tarp kurio iniciatorių yra ir LMP nariai, tikslas – supažindinti moksleivius su įstatymų leidybos procesu, Seimo narių darbu. Moksleiviai dalyvauja ir simuliaciniame plenariniame posėdyje.