Dakaras – kova už išlikimą
F. Palmeiro neblogai pažįsta Vilnių ir dėl gausaus pažįstamų lietuvių rato sostinėje jaučiasi jaukiai. Po to, kai prisijungė prie „Inbank Toyota Gazoo Racing Baltics“ komandos, jo gerbėjų ratas taip pat pastebimai prasiplėtė. „Instagram“ paskyroje portugalų šturmano pasekėjų skaičius greitai padvigubėjo.
„Lietuvoje dabar turiu nemažai gerbėjų, iš kurių visuomet sulaukiu paramos. Galbūt taip yra todėl, kad Dakaras jūsų šalyje yra toks populiarus. Portugalai taip pat aistringi automobilių sporto sirgaliai, bet susidomėjimas nėra toks didelis“, – pastebėjo šturmanas.
Jis pripažino esąs priklausomas nuo pojūčių, kuriuos patiria Dakare. Nors atsidūręs dykumoje pasijunta mažas ir pažeidžiamas, o kęsdamas karštį ir dulkes, dažnai pradeda svarstyti, kodėl užuot sėdėjęs namuose eilinį kartą atvyko į lenktynes, po finišo iš karto ima galvoti apie kitą ralio maratoną.
„Tai rimtas iššūkis, kurį įmanoma įveikti tik kovojant, o tokia kova už išlikimą niekada nebūna lengva. Šeima ir draugai, kurie mane gerai pažįsta, jau įprato matyti, kaip dalyvauju Dakare, ir jau seniai nebando nuo to atkalbėti“, – komentavo portugalas.
Pratinsis prie automobilio
F. Palmeiro pažymėjo, kad 2021 metų Dakare reikės greitai išmokti daug naujų dalykų. Vienu iš jų taps elektroniniu formatu pateikiama kelio knyga. Taip pat jis kartu su B. Vanagu pratinsis prie visiškai naujo automobilio.
„Prologas mums bus labai svarbus, nes suteiks trūkstamos patirties. Automobilis atitinka geriausių komandų lygį, bet pirmajame ar antrajame greičio ruožuose dar bandysime iki galo jį perprasti. Benediktas juo jau šiek pasivažinėjo, o dabar belieka žengti paskutinius žingsnius“, – dėstė šturmanas.
Rasti bendrą kalbą su B. Vanagu pirmajame Dakare portugalui nebuvo sudėtinga. Sportininkas juokavo, kad jei ir šiame ralio maratone santykiai išliks tokie patys – jie sudarys tobulą ekipažą.