• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos sprendimas nusiųsti į Afganistano pietus, į Didžiosios Britanijos atsakomybės zoną, specialiųjų operacijų eskadroną "Aitvaras" atveria naują puslapį Lietuvos specialiųjų pajėgų istorijoje, BNS tvirtino Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdas Tutkus

REKLAMA
REKLAMA

"Kariniame kontekste tai akivaizdus žingsnis Specialiųjų operacijų pajėgų tarptautinio pripažinimo prasme. Britų specialiosios pajėgos yra vienos stipriausių tarp NATO valstybių, turi didžiausią patirtį ir jos nėra labai atviros", - sakė V.Tutkus.

REKLAMA

"Jeigu britų specialiosios pajėgos kviečiasi mus į pagalbą, tai akivaizdžiai pripažįstamas mūsų pasiruošimas, mūsų kompetencija", - pridūrė jis.

Apie specialiųjų pajėgų eskadrono - maždaug 30-40 karių - siuntimą į Afganistaną ketvirtadienį interviu BNS pranešė Lietuvos užsienio reikalų ministras Petras Vaitiekūnas.

"Esame tiesiogiai suinteresuoti, kad Afganistanas būtų stabili demokratinė valstybė. Kovodami Afganistane, giname savo šalį nuo tokių grėsmių, kaip terorizmas, narkotikai. Šįkart operacijoje dalyvausime su Jungtine Karalyste. Tai šalis, kuri turi puikią patirtį, kaip elgtis tokiuose karštuose taškuose, kaip Afganistano Pietūs", - sakė P.Vaitiekūnas interviu prieš išvykdamas į Briuselį, kur penktadienį vyks NATO UR ministrų susitikimas.

REKLAMA
REKLAMA

Jame, be kita, ko, ministrai aptars šiuo metu didžiausią ir svarbiausią NATO vadovaujamų Tarptautinių paramos saugumui pajėgų (ISAF) operaciją Afganistane. NATO šiemet perėmė atsakomybę už saugumą ir provincijų atkūrimą pietiniuose ir rytiniuose šalies regionuose, kur dar stiprus 2001 metais nuversto Talibano režimo šalininkų pasipriešinimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos kariuomenės specialiųjų operacijų junginio keturi eskadronai 2002-2004 metais pakaitomis atliko pusmetines misijas Afganistane, JAV vadovaujamoje tarptautinėje antiteroristinėje operacijoje "Tvirta taika" (angl. "Enduring Freedom"). Lietuvos karių indėlį gerai įvertino Vakarų valstybės, "aitvarai" tapo pripažintais tarptautinės specialiųjų operatorių bendruomenės nariais.

Lietuva nuo 2005 metų atsilikusiame ir izoliuotame Afganistano Goro regione vadovauja provincijos atkūrimo grupei (PAG), kurios tikslas - sustiprinti vietos vadžios įtaką, paskatinti saugumo, humanitarinės, ekonominės ir socialinės padėties gerėjimą. Lietuvos vadovaujama Goro PAG, kurioje tarnauja apie 120 Lietuvos ir maždaug po dešimtį Danijos, Kroatijos ir Islandijos karių - NATO ISAF misijos dalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų